Başak Demirtaş, AİHM Başkanı Spano’ya seslendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başak Demirtaş, AİHM Başkanı Spano’ya seslendi
Başak Demirtaş, Türkiye ziyaretinde AKP2li yöneticilerle görüşen AİHM Başkanı Spano’ya çağrı yaptı: “Durumu bir de bizden dinlemek için, bana sadece bir saat ayırmanız yeterli olacaktır. Sizi Diyarbakır misafirperverliğiyle ağırlamak isterim.”

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Türkiye ziyaretinde iktidarla görüşen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spona’ya çağrıda bulundu.

Başak Demirtaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Mahkemenizin verdiği kararları uygulatmayan hükümet yetkilileriyle görüştünüz, durumu bir de bizden dinleyin” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün davetiyle Türkiye’ye gelen AİHM Başkanı Robert Spano, 3 Eylül’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından 4 Eylül’de de İstanbul Üniversitesi’nden (İÜ) fahri doktora aldı. Ayrıca AKP’li yöneticilerle de bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

“Mardin kayyumu ve AKP İl Başkanıyla bir araya geldiniz”

Başak Demirtaş’ın Spano’ya çağrısı şöyle:

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Sayın Robert Spano, mahkemenizin verdiği kararları uygulatmayan Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkilileriyle görüştünüz. Son olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyumu ve AKP İl Başkanıyla da bir araya geldiğinizi görüyorum.

“Mardin, Diyarbakır'a komşu. Şayet Diyarbakır’da misafirimiz olursanız başta eşim Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’li siyasetçilerin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesindeki davalarını size anlatmak isterim.

“Eminim ki, ziyaretiniz sırasında görüştüğünüz yetkililerinden hükümetin pozisyonunu fazlasıyla öğrenme fırsatınız oldu. Durumu bir de bizden dinlemek için, bana sadece bir saat ayırmanız yeterli olacaktır. Sizi Diyarbakır misafirperverliğiyle ağırlamak isterim. Saygılarımla.”  (AS)

BİANET

http://bianet.org/bianet/siyaset/230355-basak-demirtas-aihm-baskani-spano-ya-seslendi?bia_source=twitter&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Onursal Adıgüzel koronavirüse yakalandıÖnceki Haber

Onursal Adıgüzel koronavirüse yakalandı

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN VİRÜSÜ DİKKATE ALMAMASI KABULLENİLEMEZ”Sonraki Haber

CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “ SAĞLIK MÜDÜR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!