“Bugün, ‘diğer’ yaratmak yerine ‘değer’ yaratabilen bir liderliğe ihtiyaç vardır”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Bugün, ‘diğer’ yaratmak yerine ‘değer’ yaratabilen bir liderliğe ihtiyaç vardır”
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj:

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı açıklamada 1919’daki inanç ve azimden esinlenerek o yıllarda sahip olunan kutsal değerlere sahip çıkılmasını gerektiğini söyleyerek “Bugün ülkemizin ihtiyaç duyduğu; kimseyi "diğer" ilan etmeyen, diğer yaratmak yerine "değer" yaratabilen bir liderliktir” dedi.

Genel Başkan Uysal’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“Bir milletin kaderini, tarihin ve talihin istikametini

değiştiren adımın atıldığı gün”

“Dünya'yı, tarihi değiştiren, çağlar açıp kapatan her mühim olay bir "adım"la başlar. Kâh kavimlerin yurtları dışına attıkları bir adım, kâh "Dünya Başkenti"ne atılmış bir adım, kâh Ay yüzeyinde ilk adım... Adımlar değiştiriyor tarihleri ve elbette kaderlerimizi.

İşte, Aziz Milletimiz için ve elbette dünya için yine öyle bir adımın, bir milletin kaderini değiştiren, tarihin ve talihin istikametini değiştiren adımın atıldığı günün 101. yıldönümü bugün.

Azim, inanç ve cesaret taşıyan bir vapurla İstanbul'dan istiklâle kut'lu bir yolculuk ve Milli Mücadele için atılmış, Milletimizin istikbali, istiklali için atılmış bir büyük adım!

“İdraklerimizi tazelemek için bir fırsat”

Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, bugün kimilerinin tenkitine maruz kalsa da savaş ve medeniyet tarihinin tebrikine mazhar olmuş Büyük Mücadelemizin başlangıcına vesile bugün, şüphesiz idraklerimizi tazelemek için muazzam bir fırsat.

Anadolu'nun her bir köşesinde ve Trakya'da, Misak-ı Milli sınırlarını "vatan", vatanı ise kutsal bilmiş her bir insanı, dili, dini, mezhebi ve meşrebi fark etmeksizin bir araya getirme kabiliyeti başta olmak üzere, imkansızlıklar içinde bir destan yazılmasına liderlik etmiş o kadroların her bir hareketi, bizler için büyük bir emsal teşkil etmektedir.

Bu coğrafyada kadim milletimiz, kudret kapasitesini yaşama aktarabildiğinde, ortak bir mefkure etrafında toplanabildiğinde neleri başarabileceğini defaatle ispat etmiştir.

101 yıl önce istiklâli mefkûre, vatanı mukaddes bilerek yedi düvele, dahası vatanın çok sathındaki işbirlikçilere, ihanete galip gelen milletimiz eminiz ki her daim zafere matuftur.

Bilinmesi gerekir ki milletimiz için, bizler için İstiklal yine kut'lu bir mefkure, vatan ise mukaddestir.

“Diğer yaratmak yerine değer yaratabilen bir liderlik”

Gerekli olan ise bir asır önceki azim ve inançtan esinlenerek bu değerlerin bizleri yeniden "bir" etmesine, birliğimize aracı olacak bir liderliktir. Kimseyi "diğer" ilan etmeyen, diğer yaratmak yerine "değer" yaratabilen bir liderlikle şüphesiz milletimiz istikbalde de galipler listesinde yer alacaktır.

Bu liderlik ise Cumhuriyetimizin Kurucusu, Millî Mücadelemizin Lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği gibi istikbal bildiğimiz gençliktedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bugünün armağan edildiği gençlerimizin Gençlik Bayramını tebrik ediyor, kut'lu Kurtuluş Mücadelemizin başlangıcına vesile o "adım"ın 101. yılında başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

“Kadir Gecesinin hayır getirmesini dilerim”

Genel Başkan Gültekin Uysal, ayrıca bu gecenin Kadir Gecesi olması dolayısıyla Kadir gecesini de kutlayarak “Bu mübarek gecenin, sahip olduklarımızın kadrini, kıymetini bilmek için vesile olması, halis hiçbir niyet ve amelin gadre uğramaması temennisi, milletimizin dirliğine, devletimizin birliğine dair edilen duaların kabulü dileğiyle tüm İslam âleminin Kadir Gecesinin hayır getirmesini de Yüce Allah'tan diliyorum” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 Mayıs'ı unutturamazsınız!Önceki Haber

19 Mayıs'ı unutturamazsınız!

Erdoğan Açıkladı ‘’4 Günlük Yasak Geldi’’Sonraki Haber

Erdoğan Açıkladı ‘’4 Günlük Yasak Geldi’...

Başka haber bulunmuyor!