Cem Uzan, Yeni Vaatleriyle Sahnede: 'Tüm Maçlar Televizyonda Ücretsiz Olacak'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cem Uzan, Yeni Vaatleriyle Sahnede: 'Tüm Maçlar Televizyonda Ücretsiz Olacak'
Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresi'nde Cem Uzan'ın kardeşi Murat Hakan Uzan genel başkan seçildi. Fransa'da yaşayan ve kongreye telekonferans ile bağlanan Uzan "Alnım açık başım dik" dedi. Uzan, "asgari ücret, emekli ve işsizlik maaşı euro endeksli olacak", "Tüm futbol müsabakaları televizyondan ücretsiz yayınlanacak" ve "Tekirdağ, Eskişehir ve Samsun'da yapay zeka merkezi kurulacak" gibi vaatlerde bulundu.

Genç Parti 5. Olağan Kongresi, Ankara’da Yenimahalle Belediyesine bağlı Dört Mevsim Salonu’nda yapıldı. Partinin kurucu genel başkanı olan ve 10 yıldır Fransa’da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katıldı. Kongrede, ağabeyi gibi yurt dışında yaşayan Murat Hakan Uzan yeni genel başkan seçildi.  İki hilal, ortada yıldız altında Genç Parti yazan parti logosuna Cem Uzan’ın imzası dahil edildi.

Cem Uzan kongrede şunları söyledi:

“Ben sizleri çok özledim umarım sizler de beni özlemişsinizdir. Türk insanı için Türk milleti için kolları sıvadık tekrardık. Bazı gerçekleri çırılçıplak konuşmakta fayda var. 17 senedir büyük bir mağduriyet yaşamaktayım. Ergenekon kumpasını balyoz kumpasını herkes biliyor. Nerede o Ergenekon’un savcısı? Takdir Türk milletinindir. İlk kumpas Uzan ailesine kurulan kumpastır. Telsim’i yağmaladılar, barajları çaldılar. Hepsinin belgesi var. Star TV yandaşlara bedavadan verildi. Ben hayatımla tehdit edildiğim için sürgüne gittim. Benimle ilgili bir tane mahkumiyet kararı yoktu ben çıktığımda. Alnım açık başım dik!”

Cem Uzan sosyal medya hesabından vaatlerini de sıraladı. Uzan 2002 seçimleri öncesinde olduğu gibi iddialı vaatlerde bulundu. Vaatler şöyle:

Gençlik Projesi: Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Borsası’nda halka açılacaktır. 70 milyar euro değerindeki hisselerin %45’i, 18-40 yaş arasındaki tüm gençlerimize bedelsiz olarak verilecektir.

Türkiye’deki tüm futbol müsabakaları televizyondan şifresiz olarak yayınlanacaktır.

Almanya ve Fransa ile mevcut olan ekonomik bağlar en üst seviyeye çıkarılacaktır.

İşsizlik maaşı, emeklilik maaşı ve asgari ücret euroya endeksli olacak ve 3 ayda bir otomatik kur ayarlamasından geçecek.

Vatandaşımız zenginliği tadacak. Nasıl mı? Türkiye soyulmazsa zaten zengin bir ülke!

Adalet yok! Genel af şart. Çocuk ve kadına karşı işlenen taciz suçlarından mahkum olanlar, cinayet ve cinayete teşebbüs sebebiyle mahkum kimse asla af kapsamında olmayacak.

Türkiye’nin Yapay zeka merkezleri: Eskişehir, Tekirdağ ve Samsun.

Kripto para önümüzdeki yılların para birimidir. İzmir’de Kripto Para Borsası kurulacaktır. Avrupa’da Kripto Para’nın merkezi İzmir olacak.

Nasıl Amerika’nın Las Vegas’ı varsa Türkiye’nin de böyle bir turizm merkezi olacak. Buraya milyonlarca turist gelecek ve milyarlarca dolar Türkiye’ye akacaktır.

18 yaşın altındaki kimse anne-baba izni olsa bile evlenemeyecek!

Türkiye’nin ikinci büyük borsası Diyarbakır’a kurulacak.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dilipak yazdı: Yine AyasofyaÖnceki Haber

Dilipak yazdı: Yine Ayasofya

Anamur Temiz İçme Suyuna KavuşacakSonraki Haber

Anamur Temiz İçme Suyuna Kavuşacak

Başka haber bulunmuyor!