ÇETKODER: İLK GÜNDEN SAHTE MASKE VE DEZENFEKTAN İÇİN UYARDIK DİKKATE

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÇETKODER: İLK GÜNDEN SAHTE MASKE VE DEZENFEKTAN İÇİN UYARDIK DİKKATE
ÇEVRE VE TÜKETİCİ HAKLARINI KORUMA DERNEĞİ (ÇETKODER) GENEL MERKEZİ AÇIKLADI: MART AYINDA İLK GÜNDEN SAHTE MASKE VE DEZENFEKTAN İÇİN UYARDIK DİKKATE ALAN OLMADI

Kısa adı ÇETKODER olan Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Salgın bir hastalık dönemini ulus olarak yaşıyoruz. Dünya bu illetten çekiyor. Ülkemizde FIRSATÇILAR- AHLAKSIZ TÜCCARLAR olduğundan bahisle 24.Mart.2020 günü, bu işi çıkar kapsına dönüştürenler olacağını, devletin mutlaka tedbir alması gerektiğini, yoksa halkın sağlığı ile daha da oynanacağını, yaşamımızın birde böyle sahtekârlar yüzünden tehdit altında olduğunu açıklamış, kendi imkân ve olanaklarımızla eczanelerden temin ettiğimiz maskeleri ve kolonyaları ücretsiz olarak dağıtmıştık ” dedi.

MASKE VE DEZENFEKTANLAR EHLİYETLİ YERLERDE SATILSIN, FİYATLARA STANDART GETİRLSİN

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Bakın bugün gelinen noktada Salgın giderek yayılıyor. Vakalar artıyor. Sağlık emekçileri ve ilgilileri bu salgınla mücadele ederken cansiperane çalışıyorlar.  Canlarından oluyorlar. Ama gözünü para hırsı bürümüş, çıkarcı, ülkemizdeki her krizi ve olayı fırsat çevirmeye alışmış bir kısım namussuzlar, halkımızın sağlığı ile fütursuzca oynamaya devam ediyorlar. Piyasada, ilgisiz alakasız her yerde halkımıza satışa arz edilen MASKE ve DEZENFEKTANLAR usule, nizama, yönetmeliğe, tıbbi şartlara uygun değil SAHTE. Yer dezenfektanı ile el dezenfektanının kimyasal içerikleri farklıdır. Satışa arz edilen ve ilgisiz alakasız bu işte ehliyeti olmayanların halka arz ettiği dezenfektan ve maskeler yüzünden halkımız sağlığından oluyor. Bunların ehliyetli kişilerce halka satılması gerektiğinin altını çizerek ECZANEDEN aldığımız maske ve kolonyaları örnek olsun diye o dönemde halka dağıttık. O zaman kolonya bulunmuyordu. Şimdi dezenfektan diye satılanların içeriği sahte, maske diye satılanlar uyduruk. Milleti korumadığı gibi salgının artmasına neden oluyor. Bu işe acilen tedbir alsınlar. Maske ve Dezenfektanlar Eczane ve ehliyet sahibi kişiler dışında satılmasın ve fiyatlarına da devlet tarafından bir standart getirilsin, fırsatçılar göz açtırılmasın” dedi.

DENETİM ŞART

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Bu hususta sadece sağlık çalışanlarını sorumlu tutmak doğru değil. Maske, mesafe, dezenfektan konusunda devletin kolluk birimi, Belediyelerin zabıtaları başta olmak üzere tüm birimleri teyakkuz halinde olmalı ve piyasada denetim arttırılmalı. Hem satış, hem üretim, hem kullanım açısından denetim arttırılmalı. Aksine durum salgının yayılmasına daha da sebep olacaktır” dedi.


SAĞLIKTA SÖZLEŞMELİ SİSTEM İFLAS ETMİŞTİRÖnceki Haber

SAĞLIKTA SÖZLEŞMELİ SİSTEM İFLAS ETMİŞTİ...

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!