Mersin Müftü Deresi Islah Çalışmaları Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin Müftü Deresi Islah Çalışmaları Devam Ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Mersin’e yaptığı yatırımlarla Mersin ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Mersin ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Mersin ilimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye ve Mersinli vatandaşlarımızı olası taşkın zararlarından korunmasına devam ediyoruz.

Mersin’de çalışmaları devam eden Efrenk (Müftü) Deresi Islahı işi hakkında yazılı açıklamada bulunan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız;“Mersin’de yapımı devam eden Millet Bahçesi Projesi’nin içerisinden geçmekte olan Müftü Deresi’ndeki ıslah projemiz ile öncelikli olarak olası taşkınların engellenmesi hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra kazandıracağımız estetik görünüm sayesinde Mersinli vatandaşlarımızın yeni bir yaşam alanı ve huzurla vakit geçirebilecekleri yeni mekânlar kazanmalarına katkı sağlayacağız.

Çalışmalar kapsamında Müftü Deresi’nin sahilden itibaren 420 metrelik kısmının tabanı harçlı taş tahkimat, kenarları ise Millet Bahçesi’nin temasına uygun olması için pere kaplama duvar inşa edilerek ıslah edilecektir. Mersin Millet Bahçesi civarında toplam 840 metre harçlı taş tahkimat temel, 840 metre çift taraflı pere kaplama üzerinde kargir duvar ve korkuluk yapılacaktır. Bugün itibariyle 680 metre taş tahkimat ve 630 metre pere kaplama inşaatı tamamlanmış olup çalışmalar hızla devam etmektedir.

Efrenk (Müftü) Deresi Islah çalışmasında Millet Bahçesi kısmındaki çalışmada fiziki olarak % 75 gerçekleşme sağlanmış olup, çalışmaların kasım ayı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEVFİK DİKER tehdit altında... Uyarılar alıyor...Önceki Haber

TEVFİK DİKER tehdit altında... Uyarılar...

"ATA'YA SAYGI" İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLERSonraki Haber

"ATA'YA SAYGI" İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER

Başka haber bulunmuyor!