MİLLETE ACI REÇETE ÖNERMEK; YAŞAMA, ÖL DEMEKTİR!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MİLLETE ACI REÇETE ÖNERMEK; YAŞAMA, ÖL DEMEKTİR!
‘KRİZ MİRİZ YOK’ DEDİLER "MİLLETE ACI REÇETE" AÇIKLAMAYA KARAR VERDİLER. MİLLETE ACI REÇETE ÖNERMEK; YAŞAMA, ÖL DEMEKTİR!

İstanbul’da, Galata Köprüsü'nde 'Halkın otobüsüyle vatandaşları ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Esnafın, tüccarın, yurttaşın hakkını beton lobilerine ihale edenler, sıra halka gelince ‘acı reçeteyi uygulayacağız’ diyorlar. Ekonomideki kötü gidişatın halka yıkmaya çalışanlar esnafı, halkı dinlesinler. Vatandaş perişan, esnaf perişan” dedi.

Tekin, “Saraydan bazı yetkililer buyurmuşlar, “Acı reçeteyi uygulamaktan çekinmeyeceğiz” diye.  İktidarının yanlış siyasi tercihleri sonucu zaten yıllardır ekonomide “acı reçeteye” maruz kalan topluma anlaşılan birtakım sömürü uygulamalarını daha da geliştirerek devreye sokmaya hazırlanıyorlar.” diye konuştu

Tekin açıklamasını şöyle sürsürdü:

“Vatandaşın yaşam koşullarının iflas etmesi yetmiyormuş gibi, iktidar bütün yanlışlarının faturası bir kez daha yurttaşlara ödetmek istiyor.. Anlaşılan, 19 yılın sonunda döndük dolaştık ve yine geldik acı reçetelik olduk. İktidarın Türk halkına armağanı: “acı reçete” vermek oldu. Bugüne kadar her türlü yurttaşlık görevini yerine getiren, vergisini ödeyen bir millete bu reva görülmemeliydi. Reçeteye ihtiyacı olanın vatandaş olmadığını söyleyen Tekin, “reçete” yazılacak bir yer varsa, o da AKP iktidarının kendisidir.” İfadesini kullandı.

MİLLETE ACI REÇETE ÖNERMEK; YAŞAMA, ÖL DEMEKTİR!

Millete acı reçete önermenin AKP iktidarının yapması gereken son şey olduğunu söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, şöyle dedi:

Bugün gelinen noktanın tek bir sorumlusu iktidar partisidir. Millete, “reçete” kesebilmeniz için, gelinen noktada hiçbir sorumluluğunuzun olmaması gerekir. Bilerek ve kasten yapmış olduğunuz ekonomik hatalardan dolayı hesap vermeden, millete acı reçete önermek hiç kimsenin haddi değildir." Önce millete ödettiğiniz bu ağır ekonomik bedelin hesabını sandıkta vereceksiniz. Asıl olan ‘Acı reçeteyi bu halk size ilk seçimde kesecek” ifadelerini kullandı.

ALLAH’TAN KORKMUYOR, KULDAN UTANMIYORLAR

“Şimdi milletimize bir acı ilaç daha içirmeye hazırlanıyorlar. Ancak milletimizde acı ilaç içecek hal kalmadı. Devleti yönetenler israf etmeye devam ederken, millette tasarruf et demelerini aklım almıyor. Bir an ve hızlı bir şekilde milletin önüne sandık gelmeli ve millet kendi kaderini kendi tayin etmelidir. Milletin sofrasındaki son kuru ekmeğe de göz dikmekten vaz geçin. Ayıp” sözleriyle değerlendirdi.


MERSİNLİ İŞ ADAMI SİNAN KOÇ METRO TURİZM İŞLETMESİNE RENK KAZANDIRDIÖnceki Haber

MERSİNLİ İŞ ADAMI SİNAN KOÇ METRO TURİZM...

Gürer: “Vatandaş kıyafette bile ikinci ele yöneldi”Sonraki Haber

Gürer: “Vatandaş kıyafette bile ikinci e...

Başka haber bulunmuyor!