MUSTAFA GÖKTAŞ: "EMEKLİYİ YEMEKLİ HALE GETİRİN"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ: "EMEKLİYİ YEMEKLİ HALE GETİRİN"
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi, Ülkemizde yaşamakta zorlanan EMEKLİ kesim için seslendi.

"EMEKLİYİ YEMEKLİ HALE GETİRİN"

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş,"Aziz Vatanımızda yaşayarak bildiğimiz çok ayrıntılar vardır. Bunlardan birisi, işçinin, memurun, emeklinin ve küçük esnafın halidir. Gelen giden tüm iktidarlar hep durumun iyileştirileceğini, insanca uygarca yaşamların sağlanacağını söylemiştir ama iş icraata geldiği vakit, bu kesim hep unutulmuştur. Ak Parti iktidarı döneminde ufak tefek iyileştirilmeler yapılmışsa da, bu iyileştirmeler bu kesimin insanca, uygarca yaşamını temin etmemektedir. Özellikle Emekli kesim. Emekliler, yıllardır bir türlü YEMEKLİ olamadılar! Emekli için İntibak yasası diye bir yasa çıktı. Belirli kesimi birazcık memnun ederken, bir kesimin yanından bile geçmedi. 2000 den sonra emekli olanlar için doğru düzgün bir intibak yapılamadı. 500- 750- 900- 1000 -1300 lira arası emekli aylığı alan ve bu para ile yaşamını idame ettirmeye kalkan hiçbir insanımız mutlu değil. Stres içinde, hayata küskün, moral ve motivasyonu yok, gülmeyi unutmuş, öfkeli… Yahu bunlar bizim insanımız. Bizim akrabalarımız, canlarımız. Avrupa ülkelerinde ve birçok gelişmiş ülkede emekli baş tacı edilmekte, hem saygı hem insanca ve uygarca yaşamaları için her tür tedbir ve önlem alınmış durumda. İsviçre deki adamlar emeklilerini senede yaz ve kış olmak üzere iki kez yurt dışına tatile gönderiyorlar. Tüm masraflarını da devlet karşılıyor. Ya bizde, bırakın yurt dışına tatile göndermeyi, yurt içinde tatil yüzü gören yok. 
Bunu bırakın, tatile gönderin diyen de yok. Ama artık ocağımızda aş kaynasın, her gün makarna çorba yemeyelim, biz de insan gibi yaşayalım, onurumuzu ezdirmeyelim, uygarca hizmetlerden istifade edelim, bunun için maaşlarımızı iyileştirin, en kötü emekli aylığını 1500 TL yapın diyorlar. Yola, baraja, köprüye, a’dan z’ye her şeye para bulan yüce devletimiz bu emekli kesime bulamıyor mu? Emekli olmak bir dert, emekli olduktan sonra yaşamak ayrı bir dert… Bugün emekli olup, dinlenebilen kimse yok. İkinci bir iş yapmaz ise aç ve açıkta. Bunları herkes biliyor, görüyor ama netice alınamıyor. Oylarımızla seçip başımıza taç ettiğimiz TBMM’deki vekillerimiz ise, siyası partileri ne olursa olsun, kendi maaşları, özlük hakları, emeklilikleri, sağlıklı yaşamları, kendi emeklilerinin durumları gündeme geldiği vakit, her şeyi unutup, aralarındaki kavgaları bile unutup bir çırpıda ellerini kaldırıp yasal düzenlemeleri yapıyorlar.  Sizin canınız can da, emekli vatandaşın ki PATLICAN MI?! Halen promosyon verilecek. Aylardır, yıllardır görüşmeler bir türlü bitmedi, emekliye promosyon verilecek. Verin artık! Hem de verdiğiniz para emeklinin işine yarasın. Emekliye senede iki defa maaşı tutarında ikramiye verin! Bu da altıncı ay ile 12.nci ay olsun. Ne var bunda. Devlet mi batar! Bunu yapmıyorsun, bari en kötü maaşı 1500 TL yap da, yaşlılarımız, büyüklerimiz, atalarımız adam gibi yaşasınlar, hayatlarının son demlerinde insanca uygarca hizmetlerden istifa edip birazcık mutlu olup gülsünler, hayata sarılsınlar.  Bu ekonomik girdap ile yaşamlarını zindana çevirip, yaşama arzularını koparıyorsunuz" dedi.


MUSTAFA GÖKTAŞ: ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET, AZİZ MİLLETİMİZE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN...

MUSTAFA GÖKTAŞ BANKALARI İNSAFA ÇAĞIRDISonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ BANKALARI İNSAFA ÇAĞIRDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!