OYA ERSOY'DAN: "Diriliş Neslinin Amentüsü Kitabının MEB tarafından okullarda dağıtılmasına ilişkin soru önergesi."

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
OYA ERSOY'DAN: "Diriliş Neslinin Amentüsü Kitabının MEB tarafından okullarda dağıtılmasına ilişkin soru önergesi."
İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “kitap okuma alışkanlığı kazandırmak” için başlatılan proje kapsamında Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından imzalanan protokol gereği Sezai Karakoç’a ait Diriliş Neslinin Amentüsü adlı kitabın okullarda dağıtılmasını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sordu.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda dağıtılan “Diriliş Neslinin Amentüsü” kitabı tamamen “sol” düşünceye, değerlere ve solcu olan herkese düşmanlık üzerinden, öğrencileri “sağ” ideolojiye taraf etmek amacıyla yazılmıştır.

Ersoy, Diriliş yayınlarından çıkan kitabın 13.sayfasında yer alan şu ifadeler “Solcular gerek başkalarını sömürmeleriyle gerek insanların muhtaç oldukları gerçek barışı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yıkmakla toplumların çürümesine, insanların red ve isyanın pençesine düşmelerine sebep olurlar. Kin ve öç tohumunu ekerler. Silâhları propagandadır. Ne kadınlara ne yaşlılara ne yoksullara ne öksüzlere acırlar. Gözlerine kan bürümüştür.” çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak niyetinde olmayıp, tamamen ayrıştırıcı, düşmanca, yalan ve düzmece ifadelerden ibaret olup “sol” düşünceye, değerlere ve solcu olan herkese düşmanlık üzerinden öğrencileri “sağ” ideolojiye taraf etmek amacıyla yazılmıştır dedi.

Bu Kitapların Okullarda Dağıtılıyor Olması Hem Anayasa Hem De LaikVe Bilimsel Eğitime Aykırıdır!

Ersoy, ülkemizde eğitim-öğretim sorumluluğunu yerine getirmesi gereken Millî Eğitim Bakanlığının, çocuklara sol ideoloji ve kültüre sahip olan kişilere karşı öfke ve kin beslemeyi öğreten bu kitapların okullarda bir protokol kapsamında dağıtılmasına izin vermesi laik ve bilimsel eğitime aykırı olup anayasa hükümlerini de açıkça ihlal etmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı Okullarda Yaşar Kemal’in Kitaplarını Dağıtsın!

Son olarak Ersoy şunları söyledi, çocukların okuma alışkanlığının geliştirilmesi hedefleniyorsa; ulusal ve uluslararası düzeyde 50’ye yakın ödülü olan edebiyatçımız Yaşar Kemal’in kitapları okullarda dağıtılabilir.


0Önceki Haber

0

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PARKOMAT’I HAYATA GEÇİRDİSonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, PARKOMAT’I HAYATA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!