Sağlık emekçileri: Acil, kapsayıcı ve inandırıcı program açıklanmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık emekçileri: Acil, kapsayıcı ve inandırıcı program açıklanmalı
Sağlık emekçileri İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa gibi pek çok ilde basın açıklaması düzenledi. Hükümetin salgın politikasını eleştiren sağlık emekçileri "Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz" dedi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), tüm illerdeki tabip odalarıyla birlikte “Yönetemiyorsunuz, Tükeniyoruz Haftası” ilan edilen 14 ve 18 Eylül tarihleri arasında siyah kurdele takma, yürüyüş ve saygı duruşu gibi eylemler yapma kararı aldı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının (SES) destek verdiği eylemler kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında siyah kurdele takan sağlık emekçileri basın açıklamaları düzenledi. Hekimler tüm illerde hastaneler önünde bir araya gelerek, salgında hayatını kaybeden sağlık emekçileri ve yurttaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Pandemiyle mücadele etkin önlemlerin alınmasını talep eden sağlık emekçileri TTB'yi hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine tepki göstererek "TTB bizim onurumuzdur" dedi.

"TTB BİZİM ONURUMUZDUR"

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve İstanbul Tabip Odası'nın çağrısıyla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanasi önünde bir araya gelen sağlık emekçileri, "Ölüyor, tükeniyoruz! Hekimler ve sağlık çalışanları olarak yaşamak ve yaşatmak istiyoruz" dedi. TTB'yi hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine tepki gösteren sağlık emekçileri, "TTB bizim onurumuzdur" diye konuştu. 

Açıklama öncesi hayatını kaybeden sağlık çalışanları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan sağlık emekçileri, "Yönetemiyorsunuz, ölüyoruz" pankartı taşıdı.  Basın açıklamasını İTO Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Güray Kılıç okudu. "Yönetemiyorsunuz! ölüyor, tükeniyoruz" diyen Kılıç, "Kovid-19 salgın sürecinin bugüne kadar olan yönetiliş biçimini yetersiz ve kaygı verici buluyoruz. Ülkeyi yöneten yetkili kişi ve kurumlardan en önemli ve gerçek gündemin Kovid-19 salgını olduğunu kabul ederek tedbirler, salgına yönelik bütçe, koordinasyon ve planlama konusunda acil, kapsayıcı ve inandırıcı bir program açıklamalarını bekliyoruz" diye konuştu. 

"TARİHSEL SORUMLULUKLARINI HER GÜN HATIRLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Kılıç, bütün partilerin TBMM’nin açılmasını beklemeden Kovid-19 salgını konusunda işbirliği ve koordinasyon sağlamak üzere bir araya gelmeleri için çağrı yaptıklarını söyledi. Kılıç, "Kovid-19 salgını mücadelesinde başarı; akıl ve bilim esas alınarak, gerçekleri konuşarak, filyasyon ve test süreçlerini çok iyi yöneterek, tedavi ortamını iyileştirip, sağlık çalışanlarını motive ederek sağlanır.  Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanlarına tarihsel sorumluluklarını yılmadan her gün hatırlatmaya devam edeceğiz"dedi. 

EVRENSEL


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BM Genel Sekreteri Guterres: Pandemi kontrolden çıktıÖnceki Haber

BM Genel Sekreteri Guterres: Pandemi kon...

Cumhurbaşkanı Erdoğana sesleniyorum...Sonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğana sesleniyorum...

Başka haber bulunmuyor!