SESSİZ SEDASIZ İPTAL EDİLEN BASIN KARTLARI YENİDEN İŞLEME KONDU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SESSİZ SEDASIZ İPTAL EDİLEN BASIN KARTLARI YENİDEN İŞLEME KONDU
Basın Kartları Komisyonu'nun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na bağlanmasından sonra, yenileme başvurusu yapmış olan gazeteciler Basın Kartı Destek Hattı’nı aradıklarında "Eski kartlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz" yanıtını alıyordu. Sorgu ekranında ise “Bekleniyor” ifadesi yer alıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta Evrensel, BirGün ve  Cumhuriyet gazetesi çalışanlarının kartları iptal edilmişti.  Kaynak: Evrensel çalışanlarının iptal edilen basın kartları kullanıma girdi

Örgütlü mücadele geri adım attırdı”

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi, İletişim Başkanlığı'na verilmeyen turkuaz kartları bir an önce vermeye çağırdı. Gazeteciler, yarın 13.00’te Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı önünde eylem yapacak. Eylem çağrısının yanı sıra açıklamada İletişim Başkanlığı'nın basın kartları iptalinden sessiz sedasız geri adım attığı belirtildi.

TGS Ankara Şubesinin, İletişim Başkanlığına ve meslektaşlarına çağrısı şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı geçtiğimiz hafta hukuk tanımaz bir karara imza atarak birçok gazetecinin basın kartını iptal etti. Meslektaşlarımızı görevlerini yapamaz duruma getirdi. Kartları iptal olan meslektaşlarımız meclise, bakanlıklara, adliyelere giremedi, haber takibi yapamadı.

Ancak İletişim Başkanlığı kamuoyundan gelen tepkiler üzerine geri adım atarak iptal ettiği Sarı Basın Kartlarını yeniden kullanıma açtı. Görünen o ki İletişim Başkanlığı yaptığı hatadan dönme yolunu seçti.

Meslektaşlarımızın yaşadıkları bu mağduriyeti giderme yolunu seçen İletişim Başkanlığına tekrar bir çağrıda bulunarak bir yıldır hiçbir gerekçe gösterilmeden verilmeyen turkuaz kartlarını da bir an önce vermeye çağırıyoruz.

Tüm üyelerimizi ve meslektaşlarımızı bu çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz.”

Kaynak:halk tv

https://halktv.com.tr/gundem/evrensel-calisanlarinin-iptal-edilen-basin-kartlari-kullanima-girdi-417537h

 

Anahtar Kelimeler:
Mersin'de DYP'den toplu istifaÖnceki Haber

Mersin'de DYP'den toplu istifa

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!