Üniversite Caddesi Dediler Kerhane Sokağı Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite Caddesi Dediler Kerhane Sokağı Çıktı
Mersinde yaşayanlar Mesinin yerlileri bilir...Mersinde Üniversitenin olduğu bölge; Çiftlikköy!

Mersin'e Üniversite yapıldıktan sonra hızla gelişme göstererek yüksek katlı binaların, Rezidansların, Plazaların, Lüx ve görkemli binaların merkezi haline gelen bir yerleşim yeri. Bu bölge eskiden yerli halkın olduğu, oranın köylülerinin yaşadığı bölgeydi. Şimdilerde ise durum bayağı bir farklı. Çiftlikköy Pattaya'ya dönmüş.Mersinde Fuhuş'un merkezi!

Haberanaliz e-posta adresimize gelen bir ihbarı değerlendirdik.

İhbarda ; Çiftlikköy ve Üniversite Caddesi diye bilinen bölge fuhuş merkezi oldu. Hemen hemen her rezidansta bir kadın fuhuş yapıyor, yeri geliyor 17-18 yaşındaki kız çocuklarına rastlıyoruz. Bölgede oturan aile kalmadı diye yazıyordu...

İhbarı değerlendirdik, nedir ne değildir diye olayı gözlerimizle görmeye gittik. Cadde üzerinde bir çok gece kulübü açılmış, gençler eğleniyolar, gayet doğal bir ortam var. Meğerse olay böyle değilmiş! Fuhuş sokakta değil evlerde Randevu evi usulü yapılıyormuş.

Ben pek fazla anlamam. Teknoloji gelişti. Bilim çağındayız, bilgisayar çağındayız. Birazdan aşağıda görüntüsünü yayınlayacağım fotoğraf bir telefon uygulaması, ismi Swarm. İnsanlar geziyor, gezdikleri yerlerde yer bildirimleri yapıyor. Ve bu yer bildirimi o mekanda veya bölgede yer bildirimi yapan herkesi gösteriyor. Uygulamayı yükledik, birde ne görelim bir yığın yer bildirimi ve bir çok açık-saçık kadın fotoğrafları. Fotğraflarda kendilerini tanıtıyor telefon numaralarını yazıyor ve bu vesile ile kendilerine müşteri ediniyorlar. Yazıktır! Bölge halkına, oranın yerlisine, Mersine! Günlük Kiralık Daire diye bir şey çıkartmışlar. Üniversite Caddesinde bu tip evlerden binlerce var. Günlük, saatlik kiralıyorsun, kim kiraladı, kim kiraya verdi bilen yok! İçinde ne yapıyorlar bilen yok! Yetkililere sesleniyorum. Bu gibi kiraya verilen yerlerin bir denetimi yok mu? Bu kadar burada nasıl toplanıyor? Organize bir suç şebekesi bu kadınları zorla mı çalıştırıyor araştırılması gereken bir konu. Şimdi o uygulamanın ekran görüntüsünü yayınlıyorum bakınız. Hepsi genç kız. Telefon numaralarını yazmışlar. Üstelik yerlisi yabancısı her çeşiti var. Bu kişilerin Türkiyede oturma izinleri var mı ? Yabancı şube kişilerden haberdar mı? Moldovalısı, İranlısı, Rus'u, Özbekistanlısı ve daha birçoğu.Uluslararası olimpiyat olsa bu kadar yabancıyı bir araya getiremeyiz!

 


 • 5
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUSTAFA GÖKTAŞ CUMHURİYETİN 95.YILINDA 95 ÇAM FİDESİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDUÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ CUMHURİYETİN 95.YILINDA 9...

MİMAR ABDULLAH YILMAZ DUYURDUSonraki Haber

MİMAR ABDULLAH YILMAZ DUYURDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!