Gündem ANALİZ

Gündem ANALİZ

Mail: ganaliz@gmail.com

Ellerinden öperim Canan Anne

Şahsen, tam  15 yıldır dile getirdiğim ve sürekli basın açıklamaları ile kamuoyuna seslendiğim bir hususta bugün akşam haberlerinde kanal D ekranlarında PROF.DR.CANAN KARATAY hocamız milleti uyardı. TAVUK’daki sıkıntıyı dile getirdi.

Karatay: “Anadolu’da bir laf vardır, ucuz etin yahnisi olmaz. Onun için eğer bir şey ucuzsa mutlaka içerisinde katkı maddesi vardır. Dönerde ve hazır köftelerde soya ve katı yağlar çok fazla kullanılıyor. Hayvansal yağlar tehlikeli değildir. Çünkü hayvansal yağlar, katı yağ değildir. İnsan ve hayvan vücudunda katı yağ olmaz. Hayvansal yağ kullandıklarını sanmıyorum çünkü çok değerli bir yağdır. Ancak ucuz diye de bunların kullanılması doğru değil. Başından beri tavuk dönere karşıyım. Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulanıyor. Tavuk, zaten tavuk değil. Bildiğiniz bir yerden pahalı da olsa istediğiniz kadar döner yiyebilirsiniz” dedi.

Annem gibi sevdiğim bu insan DOĞRU SÖYLÜYOR. Her zaman doğruyu söyledi, şu anda da doğruyu söylüyor ve herkes atağa geçip karalamaya başladı.

Ben ise ÇETKODER çatısında TAVUKDAKİ ANTİBİYOTİK uygulamasının insan sağlığını nasıl etkilediğini, çağ çocuğumuzu nasıl olumsuz etkilediğini, geleceğimizi nasıl kararttığını, yaşamımızı nasıl olumsuz etkilediğini, sürekli dile getirdim, hatta eylemli basın açıklamaları yaptım. Bunlar yaygın basında da yer aldı. Dileyen google girer sorgular.

Bize de saldıran, ağza alınmayacak laflar edenler oldu. Ama umurumuzda olmadı. Çünkü kamunun yararı söz konusuydu. Halkın sağlığı önemliydi.

3-5-7 liraya tavuk döner mi olur? Her Tavuk döner yenir mi? Her tavuk döner satanın sattığı yenir mi? O dönercilerde satılan ve endüstriyel denen tavuklar hangi şartlarda üretiliyor, bu yetişen tavuklarda antibiyotik uygulamasını nasıl yapıyorlar, bir tavuğu kaç günde yetiştirip milletin önüne koyuyorlar, kendi ürettikleri tavuğu acaba kendileri yiyorlar mı? Uzatmak istemiyorum. CANAN HOCAMIZ, ANNEMİZ, çok haklı ve doğru konuşuyor.

Sonuna kadar kendisine desteğiz ve yanındayız. İyi ki var ve iyi ki konuşuyor. Son zamanlarda gıda terörü aldı başını gidiyor. Bu GIDADAKİ her alanda böyle... Çok sıkı denetim lazım. Merdiven altı üretimin önlenmesi lazım... Gıda üreten ve satan tüm yerlerin çok, ama çok sıkı denetimi lazım... Hijyen olmayan yerler kapatılmalı. Ağır cezalar getirilmeli. İnsanımızın sağlığı ile oynanmamalı.  Yeter artık, birileri buna dur demeli. Ve Canan Karatay’a sahip çıkmalı. Hoca çok doğru söylüyor.