İş, aş yok; yalan, talan, kanal, Simit Sarayı var

ADANA - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'te görüşülen 2020 bütçesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait olduğunu belirterek, "Erdoğan'ın bütçesi, her doğanı borçlandırmaktadır. Bu bütçede acılara derman yok, tarım yok, eğitim yok, sağlık yok, iş yok, aş yok. Peki ne var? Simit Sarayı var, Saray sosyetesi ve lobisini beslemek için kanal var, talan var, yalan var" dedi.

İş, aş yok; yalan, talan, kanal, Simit Sarayı var
  • 20 Aralık 2019, Cuma 18:45

"KRİZİN NEDENİ, ERDOĞAN İKTİDARININ POLİTİKALARIDIR"

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bütçe görüşmeleri aralıksız sürüyor. Meclis'te bütçe görüşmelerinde toplumun her kesiminin yaşadığı sorunlara dikkat çekip çözüm isteyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yine söz alarak, "Bu bütçe Erdoğan'ın bütçesidir. Erdoğan'ın bütçesi, her doğanı borçlandırmaktadır. Hak, hukuk ve adaletten yoksun Erdoğan iktdarının iç ve dış politikaları nedeniyle derin bir ekonomik kriz yaşanmaktadır" diye konuştu.

"İŞ VE AŞ DEĞİL, TALAN, YALAN, SARAY VE KANAL VAR"
Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ocakların söndüğünü, borçların dağları aştığını ve sorunların artarak sürdüğünü ifade eden Ayhan Barut, şunları kaydetti:
"Vatandaşlarımızın tüketici kredisi ve kredi kartı borçları 570 milyar liraya çıkmıştır. Vatandaşın borcunun 456 milyar lirası tüketici kredilerinden, 114 milyar lirası da kredi kartlarından kaynaklanmaktadır. Bu durum ülkemizde insanlarımızın bir bir intihar etmelerine, son dönemde de aile olarak hayatlarına son vermelerine neden olmaktadır. Bu bütçede yaşanan acılara derman yok, tarım yok, eğitim yok, sağlık yok, iş yok, aş yok. Peki ne var? Simit Sarayı var, Saray Sosyetesi ve Lobisini beslemek için kanal var, talan var, yalan var. Ancak bunun da sonu var, o sonu da bu kadim halk ilk seçimlerde yaşatacak."

basın bülteni

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık