A.BDULLAH YILMAZ: ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
A.BDULLAH YILMAZ: ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
A.BDULLAH YILMAZ: ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI, DEMİŞ VE YİNE DURAMAMIŞ YAZMIŞ. NE YAPSIN ADAM? BUNDAN SONRA ÜSTÜNÜ BAŞINI MI YIRTSIN? BU MERSİN NEDEN BU KADAR DUYARSIZ ARKADAŞ...İŞTE O YAZISI:

ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI;

ÇOK ÇOK DEĞERLİ ADAYLARIN ŞEHİR PLANCISI DANIŞMANLARI;

İŞ TAKİPÇİSİ GÜYA ŞEHİR PLANCILARI;

ESKİ, AMA YAPTIKLARI BİAT İÇİN TEKRAR ADAY GÖSTERİLEN, GÖRMEDEN MECLİSE GELEN NAZIM İMAR PLANINA, KİŞİYE ÖZGÜ PLAN NOTU'NA, TÜM MECLİS KARARLARINA EVET DİYEN ,

SÜREKLİ OLARAK, NAMUSLU BİR VATANDAŞ , ALLAH'TAN KORKAN,KUL HAKKI YEMEYEN OLARAK KENDİLERİNDEN BAHSEDEN TÜM BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİ;

KOMİSYONLARDA GÖREV YAPAN DEĞERLİ, UZMAN, İŞİNİ, İŞ BAĞLAMASINI İYİ BİLİR MECLİS ÜYELERİ;

LÜTFEN OKUYASINIZ DİYE KISA BİR BİLGİLENDİRME YAZISI EKTE SUNUYORUM....

BELKİ OKURSUNUZDA,ÜÇ MAYMUNU OYNADIĞINIZ MECLİSTE, KENTE NE ZARAR VERDİĞİNİZİ BELKİ ANLARSINIZ...

VARSA YÜZÜNÜZ BİZ BU KENT İNSANLARINA VE MERSİNE ÇOK ZARAR VERDİK DİYEREK, UTANIR, MERSİN HALKINDAN ÖZÜR DİLEYİP,SİYASETTEN ÇEKİLİP NASİB OLURSA TOPLADIĞINIZ EKMEKLERİ YERSİNİZ, BELKİDE GİDERKEN TABUTA YANINIZA KORSUNUZ...

BİLGİLENDİRMEM;

BİLİNDİĞİ ÜZERE 5216 SAYILI BÜYÜKŞEHİR YASASI VE 6360 SAYILI BÜTÜNŞEHİR YASASI, İL SINIRI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLAN BÜYÜKŞEHİRLERDE PLANLAMA ALANI ANLAMINDA VE ÖLÇEK BAZINDA 1/100.000 ÖLÇEKLİ İL ÇEVRE DÜZENİ VE 1/25000 ,1/5000 ÖLÇEKLİ PLANLARI YAPMA YAPTIRMA VE ONAYLAMA YETKİSİ VERMİŞTİR.

BURDA SADECE PLAN KADEMELENMESİ ANLAMINDA İL ÇEVRE DÜZENİ PLANININ BÖLGE BAZINDA ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINCA YAPTIRILAN VE ONAYLANAN ADANA MERSİN 1/100.000ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANI KARARLARINA UYGUN OLMASI GEREKMEKTEDİR.

DOLAYISI İLE NAZIM İMAR PLANLARIDA İL ÇEVRE DÜZENİ PLANINA UYGUN OLMASI GEREKMEKTEDİR.

BELKİ FARKINDA OLMAYA BİLİRSİNİZ, BİLMİŞ OLMANIZ GEREKLİ OLMASINA RAĞMEN,BEN TEKRAR HATIRLATAYIM, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE İL ÇEVRE DÜZENİ PLANININ İHALESİ 1/50000 ÖLÇEKLİ YAPILMIŞTI.

NEDEN İHALE ŞARTNAMESİ 1/50000 OLAN İL ÇEVRE DÜZENİ PLANI 1/100.000 OLARAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE ONAYLANDI,HEP BİRLİKTE ONAYLADINIZ. BUNUNLA İLGİLİ MERSİN KAMUOYUNA BİR AÇIKLAMA YAPILMADI,MECLİSTE BİR AÇIKLAMA YAPILMADI, ÖLÇEĞİN DEĞİŞTİRİLMESİNİ BİZLERDE HALA BİLMİYORUZ.

NEDEN BU ŞEKİLDE MECLİS GETİRİLDİ VE OY BİRLİĞİ İLE ONAYLADINIZ, HİÇ MERAK ETMEDİNİZMİ...!!!! BİLİYORSANIZ KAMUOYUNA AÇIKLAYIN...!!!

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINCA SON ONAYLANAN 1/100000 ÖLÇEKLİ ÇEVRE DÜZENİ PLANLARINDA; MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE SON ONAYLANAN REVİZYON ÇEVRE DÜZENİ PLANI HARİÇ, NAZIM İMAR PLANLARININ BİR BÜTÜN OLARAK YAPILACAĞI, UYGULAMA İMAR PLANLARININDA ETAPLAR HALİNDE YAPILABİLECEĞİ ŞEKLİNDE PLAN NOTU BULUNUYORDU.

SON OY BİRLİĞİ İLE KABUL ETTİĞİNİZ REVİZYON ÇEVRE PLANDA BU NOT KALDIRILDI.KALDIRDINIZ,

FARKINDA BİLE DEĞİLSİNİZ.. ANCAK İMAR MEVZUATI GEREĞİ NAZIM İMAR PLANLARININ BİR BÜTÜN OLARAK YAPILMASI GEREKTİĞİ 3194 SAYILI İMAR KANUNUNDA BULUNMAKTADIR.

NİTEKİM 1/5000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI İHALESİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNCE DOĞRU BİR ANLAYIŞLA BİR BÜTÜN OLARAK HAZIRLANARAK BELEDİYENİZE TESLİM EDİLMESİ ŞEKLİNDE İHALESİ YAPILMASINA RAĞMEN BELEDİYE MECLİSİNE BİRİNCİ ETABI SUNULMUŞ VE YİNE SORMADAN, FARKINDA OLMADAN, SİZLERİN OY BİRLİĞİ ONAYLANARAK KESİNLEŞMİŞTİR.YANİ FARKINDA OLMADAN YASALARA AYKIRI DAVRANDINIZ, SUÇ İŞLEDİNİZ..

İÇEL TV’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR SÖYLEŞİDE, MERSİN ÜNİVERSİTESİ ŞEHİR BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMÜNÜN KURUCUSU SAYIN ŞEHIR PLANCISI PRF. TAMER GÖK’TE NAZIM İMAR PLANININ BİR BÜTÜN OLARAK HAZIRLANMASI VE ONAYLANMASI GEREKTİĞİ YÖNÜNDE GÖRÜŞLERİNİ BEYAN ETMİŞTİR.

GERÇEK OLAN; PLANIN 2 ETABA BÖLÜNMESİNİN TEMEL NEDENİ, ÖZELLİKLE TARIM ALANI NİTELİĞİNDE OLUPTA İMARA AÇILAN BAZI BÖLGELERDE KAMU YARARI ALINMA VE İLGİLİ BAKANLIKLARCA KAMU YARARI ALINAN BU BÖLGELERLE İLGİLİ YASAL PROSEDÜRLER TAMAMLANMADIĞI İÇİN ZORUNLULUKTAN 2 ETABA BÖLÜNMÜŞTÜR.

YANİ GEREKLİ KURULLARDAN GEREKLİ İZİNLER ALINAMAMIŞTIR.

HATTA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI ANKARA'YA GİDEREK SAYIN BAKAN LÜTFİ ELVAN BEYDEN BU ALANLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN YARDIM TALEB ETMİŞLERDİR.

SAYIN BAKANIMIZA TARIM ALANLARI KONUSUNDA GÖSTERDİĞİ HASSASİYET İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BURDA MERSİN KENTİ İÇİN ÖNEMLİ OLAN, PLANLAMA ALANI İLE İLGİLİ ANALİTİK ETÜD VE SENTEZLERİN ARTI PLANLAMA ALANI İLE İLGİLİ ANA ULAŞIM KARARLARI VE ÇÖZÜMLERİNİN PLANLAMA ALANI İLE İLGİLİ MEVZUAT GEREĞİ YAPILMASI GEREKEN ARAŞTIRMALARIN BİR BÜTÜN OLARAK YAPILMASI GEREKİRKEN;

NEDENİ NE OLURSA OLSUN PARÇAÇIL BİR ANLAYIŞLA YAPILMIŞ OLMASI VE BUNUN DOĞAL SONUCU OLARAKDA SAĞLIKLI BİR NAZIM İMAR PLANINA KENTİN HALA SAHİP OLAMAMASIDIR.

SAĞLIKLI OLMAYAN, KENTİN ÖNÜNÜ KAPAYAN 1/5000 ÖLÇEKLİ YENİ REVİZYON VE İLAVE NAZIM İMAR PLANINA GÖRMEDEN, EVET OYU VEREN SİZLER KENT SUÇU İŞLEDİNİZ,KENTSEL RANTI YANDAŞLARA PEŞKEŞ ÇEKTİNİZ,YOL YAKINKEN PİSLİĞİNİZİ TEMİZLEMEK SİZE DÜŞER....

SELAM VE SEVGİLERİMLE...

MİMAR ABDULLAH YILMAZ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vatansever Avukat Erşan Sarı Ne demek istedi?Önceki Haber

Vatansever Avukat Erşan Sarı Ne demek is...

MERSİN'Lİ VATANSEVER AVUKAT ERŞAN SARI BU KEZ VAHAP SEÇER'İ UYARDISonraki Haber

MERSİN'Lİ VATANSEVER AVUKAT ERŞAN SARI B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!