HASTANEDE SULAR KESİLDİ SERUMLA EL YIKADILAR !

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
HASTANEDE SULAR KESİLDİ SERUMLA EL YIKADILAR !
Çarşamba günü, Yani Salı geç saatler gece VATSAP hattımıza MUĞLA ilimizden görüntü ve bilgiler geldi. Muğla Sıtkı Kocaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sular kesilmiş. Akmamış. Ameliyathanedeki cerrahlar ve personel ise ellerini serum ile yıkamak zorunda kalmışlar.

İşte aktarılan bilgiler:  “Bugun mugla sıtkı kocman  egitim arastirma hastanesinde sular akmadi.. cerrahlar steril olamadi.. tam bir rezalet yasandi. onlarca ameliyat vardi.. hemsirler cerrahlar cok zorda kaldilar... hastane idaresi bu durumu cozmedi... gun boyunca rezillik diz boyu.. yazabilirmisiniz.. iyi aksamlar.. Personeller serum askisini getirdiler..lavoboda eller yikansin diye.. 120 milyon lira harcadi devletimiz.. ama malesef bugun ameliyathanede su akmadi.. ayrica 1 aydan fazladir.. 20 cc lik enjektör yok... ligasur yok.. ameliyathaneye malzeme getiren teknik elemanlar özellikle beyin  cer. Kalp damar cer. Ortopedi v.s. aylardir hastane bunlara para ödemedi.. mugla da bir cok  sirket hastaneden paralarini  alamadigindan ihaleye bile girmiyor.. hastenin ameliyathanesi  hijyenik ve steril olmasi gerekirken gun boyunca suyun akmamasi rezalet.. enfeksiyon riskini dogurur.. cunku hastanede hergun onlarca kisi ameliyat oluyor.. Yogun bakimlarda ve ameliyathanede tavanda kovalar var.. nicin bilirmisin..? cunku yagmur yagdiginda 3.katta olan ameliyathane ve yogun bakimlara yagmur tavandan akiyor..  vekaleten bakan bashekim yardimcisi hic hastane sorunlarini cozmuyor.. Devlet vatandasin can ve mal guvenligini saglamasi esas görevidir.. bunu da kurumlar araciligiyla saglar.. ama bu hastanede hastane bahcesinde guvenlik kamerasi yok.. personelin ve vatandasin araci acik otoparkta zarar goruyor.. guvenlik kamerasi yok.. birde adli bir olay olsa bahcede.. nasil aciklama yaparlar cumhuriyet savciligina.. Ayrica engelli oto parkindaki araclarin cogu  nda engelli isareti yok..idarenin tanindigi..yada guvenligin tanidigi...”

ŞEKLİNDE MESAJ ATMIŞLAR.... Yazım hataları, imla hataları bize ait değil. Mesajı aynen koyduk.

Ekte aşağıdaki foto var. Serum Lavbo yanına getirilmiş.

Fakat yayına vermediğimiz birde video var. Orada mesaj ve yazıda geçen serum ile el yıkama olayı görülüyor.  Biz print screen yöntemi ile bazı görüntüleri yayına veriyoruz. Video istenirse atarız. 

Akan tavandan koyduukları kapla su indiren görevli aşağıda:

ÇEKİLEN KISA VİDEODA GÖRÜNEN SERUM İLE EL YIKAMA ANLARINDAN PRİNT SCREEN YAPARAK ALABİLDİĞİMİZ KISIMLAR AŞAĞIDA...

Hastane genel görüntüsü aşağıda

YETKİLİLER GÖREVE!!!


BU NASIL BİR İŞ VE ANLAYIŞTIR?Önceki Haber

BU NASIL BİR İŞ VE ANLAYIŞTIR?

Mahkum Yakınlarının Af UmuduSonraki Haber

Mahkum Yakınlarının Af Umudu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!