MERSİN BÜYÜKŞEHİR'DE TOPLU SMS’İN MALİYETİ NE?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN BÜYÜKŞEHİR'DE TOPLU SMS’İN MALİYETİ NE?
Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2014 31 Mart sonrasından 2019 yılı 31 Mart’ına kadar Toplu SMS için verdiği paranın miktarı nedir? Bu iş çok mu gereklidir? Bu iş başka türlü çözümlenemez mi? Neden ısrar ve inatla Toplu SMS uygulaması işinden vazgeçilmemektedir?

Mersin halkı zararda olduğu söylenen, borç batağında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi yönetimine sesleniyor.

Belediyede çok sayıda gereksiz harcama var.

Bunlardan biriside toplu SMS olayı.

Üstelik vatandaş bu SMS lerden bıktığı için devlet birde yasa çıkardı, işi izne bağladı.

SMS göndermekten vazgeçmeyen başkanlar ve yönetimleri milletin parası ile program satın alıyor yâda kontür satın alıyor yine millete propaganda amaçlı sms atıyorlar.

Şimdi Mersin halkı soruyor…

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 2014 31 Mart sonrasından, 2019 yılı 31 Mart’ına kadar Toplu SMS için verdiği paranın miktarı nedir? Bu iş Belediyemiz için kamu için çok mu gereklidir? Bu iş başka türlü çözümlenemez mi? Neden ısrar ve inatla Toplu SMS uygulaması işinden vazgeçilmemektedir? Şu ana kadar toplu sms için ne kadar ödenmiştir?

Konu ile ilgili olarak 2018/693282 ihale kayıt nolu ihale suretiyle alınan sms işinin evraklarını gösteriyorum. Önemli olan firma değil. Bizim meselemiz firmada da değil. Firma girer işi alır. Ama bu işe ne gerek vardır, bu harcamaya ne gerek vardır? Ayrıca bu tür alımlar neden hep pazarlıklı alımdır? BAKIN SADECE BİR ALIMI 200 BİN LİRA CİVARI... DİĞERLERİNİ DE YAN YANA KOYARSAK, İKİ ÜÇ TİRİLYONU GEÇECEKTİR RAKAM... HADİ BUNU BİR AÇIKLAYINIZ, BU HARCAMAYA NE GEREK VARDIR?

Yok mudur bu işin önünü, arkasını araştırıp, soruşturacak ve yerindeliğini ortaya çıkaracak uzman kişiler? Toplu sms yasal ve kurumsal bir işmidir? Vazgeçtik araştırmasından, bu harcamayı sürdürmek doğru mudur, vicdanimidir, milletin sırtına külfet değil midir?

Birileri eğer vatandaşa sms yolu ile yaptığını anlatacaksa, reklamını yapacaksa kendi cebinden yapsın, milletin cebinden niye yapıyor?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MİMAR ABDULLAH YILMAZ HESAP SORUN DEDİÖnceki Haber

MİMAR ABDULLAH YILMAZ HESAP SORUN DEDİ

ENGELLİ RAMPALARI USULE NİZAMA UYGUN MU?Sonraki Haber

ENGELLİ RAMPALARI USULE NİZAMA UYGUN MU?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!