MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ VE EMEĞİ GEÇENLER ÜZERİNE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN NARENCİYE FESTİVALİ VE EMEĞİ GEÇENLER ÜZERİNE
Her yıl biraz daha eksiklikleri giderilerek muhteşem bir etkinlik halini alan Mersin Narenciye Festivalinin bugün son günü. Memleketim Mersin ve topraklarını ziyaret ettim. Festivali geziyorum.

Başta bu festivale emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir etkinlik. Bu yıl ABDULLAH ÖZDEMİR ve ekibi mükemmel bir çalışma sergilemişler. Zaten ben Abdullah Özdemir’e her zaman içten bir saygı ve sevgi duyarım. Güzel yürekli insandır. Her zaman MERSİN ve halkımız ön planda olmuştur onun için.

Gezerken çarşı esnaf derneği Başkanı Bekir Algüllü ile karşılaştım. O da bu seneki organizasyondan çok memnun idi. Üstelik Abdullah Özdemir’in ricalarını kırmadığını ve bu festival alanında yer alan hiçbir esnaftan beş kuruş alınmadığının atlını çizerek saygı ve takdirini iletti.

Geziniyorum. Bir Bakıyorum halkın her an içinde olan vekili HACI ÖZKAN samimi bir şekilde millet ile el ele.

Biraz ilerde beyefendi kişiliği ile sevdiğim milletvekili ALPAY ANTMEN eşi hanımefendi ile halkın içinde.

Biraz yürüyoruz Karşımıza her zamanki güleç yüzü ile çıkan Mezitli Belediye Başkanı NEŞET TARHAN’la karşılaşıyoruz. Neşet Tarhan takdir edilecek çok güzel hizmetlere imza atan beyefendi kişilikli dürüst bir siyasetçi ve belediye başkanı.

Biraz daha ilerliyoruz, Valilerimizden şimdiki vekillerimizden BEHİÇ ÇELİK beyefendi halkla kucaklaşıyor. Behiç Çelik tertemiz yüreği olan devlet terbiyesi almış pırlanta gibi isim. Herkesin elini sıkıp gönül alıyor.

Devam ediyorum gezmeye. VAHAP SEÇER bizi görmüyor ama vatandaş ile iç içe el ele. Bizde kendimizi gösterelim çabasında değiliz. Takip ediyorum. Eşi hanım efendi ile berber herkesle fotoğraf çektiriyor, sohbet ediyor, gönülleri fet ediyor. Beyefendi kişiliği ve uhuletle ve suhuletle yaptığı çalışmaları halkın içinde takdir topluyor.

Az ilerde ASKON ‘un standı var. Harika bir çalışma yapmışlar. Festivale katılım yapan emeği geçen bazı insanlar ile konuşuyorum. Onların dilinde ASLAN kardeşler var. Mersin’in sevilen iş adamları, memleketimize büyük katma değer yaratan iş ve istihdam yaratan ARBEL makarnanın da kurucuları MAHMUT- HASAN ARSLAN kardeşlerin katkıları ve emeklerini söylüyorlar. Bu iki kardeş Mersin’e büyük katkı ve emeği olan yürekleri vatan millet aşkı dolu olan pırlanta kalpli insanlar. Narenciye festivaline de katkıları büyük. Bir yaşlı nine ile karşılaşıyorum, bana, AGABEY MAHMUT ARSLAN’ın ailesi için yaptığı iyilikleri ve insanlıkları anlatıyor, onlar her zaman dua ettiğini söylüyor. Zaten onları da bu DUALAR AYAKTA TUTUYOR diye düşünüyorum. Allah onların yollarını açık etsin, her aman başarılı kılsın.

Devam ediyorum. Festival gerçekten ULUSLAR ARASI bir şekil almış vaziyet de. Ülkemizin her yerinden insanlar ziyarete geldiği gibi, dünyanın dört bir yanından gelenler de var. Şimdilik Mersin’deki muhteşem organizasyon olan narenciye festivalinden bu kadar... Yarın ANKARA’da olacağım. Şimdi Adana’ya hareket ediyorum. Yarın kaldığım yerden devam ederim.

AŞAĞIDA FESTİVAL ALANINDAN GÖRÜNTÜLER...


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dikkat, yargı reformu çıkabilir!Önceki Haber

Dikkat, yargı reformu çıkabilir!

YENİ YARGI PAKETİ NELER GETİRDİ - TAM METİNSonraki Haber

YENİ YARGI PAKETİ NELER GETİRDİ - TAM ME...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!