Mezitli’de öğrenciler ilk defa sinemayla tanıştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mezitli’de öğrenciler ilk defa sinemayla tanıştı
Mezitli Belediyesi, Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Tece Cumhuriyet Ortaokulu 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerini sinemayla buluşturdu. İlk defa sinemaya giden çocuklar, Sayapark AVM’de Rafadan Tayfa Göbeklitepe animasyon filmini izledi. 4 ayrı sınıftan 82 öğrenci ve 8 öğretmen katılırken, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, öğrencilerle bir araya geldi. Belediye tarafından tahsis edilen araçlarla okullarından alınan öğrencilerin filmi izlerken ki heyecanı ve mutluluğu gözlerden kaçmadı.

İLK DEFA SİNEMAYA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZ VAR

Okul müdürü Harun Oğuz, öğrencilere yapmış olduğu katkılardan dolayı Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür ederek, çiçek taktim etti. Oğuz, “Tarihi ve manevi değerleriyle bağ kurmasına yardımcı olan bu film aynı zamanda öğrencilerin ders çalışma motivasyonunu arttıracaktır. Öğrencilerimizin birçoğu ilk defa sinemaya geldiğinden çok mutlu olduklarını gözlemledik. Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

MEZİTLİ’DEKİ HER ÇOCUK SİNEMAYA GİTSİN İSTİYORUZ

Sevimli çocuklara sürpriz ziyaret gerçekleştirerek, öğrencilerle birlikte film izleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Hürriyet Mahallesi bizim için çok özel ve önemli bir bölgedir. Cumhuriyet Ortaokulu da aynı şekilde önem verdiğimiz okullardan bir tanesi. Hürriyet Mahallesi’ne ve Cumhuriyet Ortaokuluna olabildiğince katkıda bulunuyor, çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Cumhuriyet Ortaokulundaki öğrencilerimizin Mersin’de en gelişmiş okullardaki öğrencilerin seviyesinde olmalarını istiyoruz. Maalesef Hürriyet Mahallemizde halen çocuklarını okula göndermeyenler var. Öğretmenlerimiz ve biz de belediye olarak bu bölgede yaşayan çocuklarımızın okuması için gerekli tüm çabayı gösteriyoruz” dedi. Başkan Tarhan çocuklara “Hiç sinemaya gitmeyenler el kaldırsın” diye sorunca birçok çocuğun el kaldırdığını görünce; “Bu çok üzücü bir durum. Çocuklarımızın sinemaya, operaya, baleye, tiyatroya gitmeleri gerekiyor. Belediye olarak daha önce hiç sinema, opera, bale ve tiyatroya gitmemiş olan çocuklarımıza imkân sağlayacağız” şeklinde konuştu.

BASIN BÜLTENİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAFRİYAT ATIKLARIYLA MÜCADELE…Önceki Haber

HAFRİYAT ATIKLARIYLA MÜCADELE…

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ OCAK AYI 2. BİRLEŞİMİ TOPLANDISonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ OCAK AYI 2. BİRLEŞİMİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!