Teknik Direktör Şenol Güneş’ten Açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Teknik Direktör Şenol Güneş’ten Açıklamalar
BJK açıkladı: Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Güneş’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“4 yıl önce Başkanımız Fikret Orman’ın isteğiyle göreve geldim. Beşiktaş; büyük bir camia, doğruların ve ilklerin kulübüdür. Herkese teşekkür ediyorum. Taraftarlar beni sevdi ve bağrına bastı. Beşiktaş sevgisi, yüreğimde aynı sıcaklıkta kalmaya devam edecek.

Başarılan her işi yönetim ve taraftarla birlikte yaptık. Başarısızlığı da bahanelerle örtmem. Bir hayal kırıklığı yaşamıyorum. Sonuçlardan giderek yapılan eleştirileri saygıyla karşılıyorum.

Büyük bir kulüpte çalıştım, bana şans verildi. Dört yılda çok şey öğrendim. Ben buraya ayrılmak için gelmedim. Daha büyük başarılar elde etmek için geldim. Ayrılık bazen kaçınılmaz hale geliyor. Hayat hesapla değil nasiple yaşanıyor. Zaman zaman fikir ayrılığımız olsa da Başkanımız benim için çok değerli.

Değişim sürecini sancılı yaşayacağımız bir gerçek. Benim başkanla ne gibi bir kavgam olabilir? Oyuncuyu kadroya almam. O benim kararımdır. Bu kavga değil benim görüşümdür.

Görev sürem boyunca Başkanımız Fikret Orman’ın bilgisi dışında bir şey yapmadım. ‘Kulüp takımıyla milli takımı bir arada çalıştırmayı doğru bulmuyorum’ demiştim. ‘Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra milli takımı çalıştırırım’ demiştim. Görüşlerin açık ve net olması gerekiyor. Ayrılacağım son gün bile ilk günkü aşkla çalışacağım. Daha güzel günler için daha anlayışla çalışmalıyız.

Benim sermayem futbolda bıraktığım itibardır. Ben buraya Beşiktaş taraftarını kandırarak mı geldim? Kalbimin temizliğini size anlatamadığım için üzgünüm. Bu takım daha iyi sonuçlar almalıydı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan tebliğ geldi, milli takımla iki maça çıkacağım. Ben Beşiktaş’ın zarar görmesini istemem. En büyük Beşiktaşlı benim. Başkanımız ‘Hoca ile devam edeceğiz’ dedi. Ben her türlü sorumluluğu alırım. Beşiktaş için en iyisini yaparım. İşi yapanlara sahip çıkalım. Daha iyisini yapacak varsa gelsin yapsın.

Başkana saygısızlık, hocaya saygısızlık itibarı bitirir. İlişkilerde bir çizgi olmalı. Başkanın benim yanımda olduğunu hissediyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vatansever Avukat Erşan Sarı Ne demek istedi?Önceki Haber

Vatansever Avukat Erşan Sarı Ne demek is...

A.BDULLAH YILMAZ: ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARISonraki Haber

A.BDULLAH YILMAZ: ÇOK DEĞERLİ MERSİN BÜY...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!