AKP'li yönetici il teşkilatına isyan ederek istifa etti, Erdoğan'a seslendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP'li yönetici il teşkilatına isyan ederek istifa etti, Erdoğan'a seslendi
AKP Kastamonu Kadın Kolları Başkan Vekili Beyhan Kayıkçı, parti ve il yönetimine isyan ederek görevinden istifa etti. Kayıkçı, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslenerek "teşkilata el atmaya" çağırdı.

AKP Kastamonu Kadın Kolları Başkan Vekili Beyhan Kayıkçı, parti teşkilatına yönelik sert eleştirilerde bulunarak istifa ettiğini duyurdu.

Kayıkçı, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, teşkilatta kardeşlik hukukunun kalmadığını belirterek "Mevcut İl Başkanımız Sayın Doğan Ünlü ve yönetimiyle bir saat bile aynı çatı altında kalmaya tahammül edemiyorum. En hafif tabirle il başkanımız Sayın Doğan Ünlü'ye asla güvenim kalmamıştır" dedi. Kayıkçı, Erdoğan'a da seslenerek "Şayet sesim duyulursa yoluna baş koyduğum Sayın Cumhurbaşkanımdan istirhamım bu teşkilata bir an önce el atmasıdır" ifadelerine yer verdi.


Kayıkçı'nın açıklaması şöyle:

"Aziz Kastamonulular ve kıymetli dava arkadaşlarım, 3 dönem il yönetim kurulu üyeliği olmak üzere uzun yıllar inandığım AK davaya onurla şerefle hizmet ettim, bu can bu tende olduğu müddetçe Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda bir an bile tereddüt etmeden inançla azimle çalışacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yönetimde bulunduğum il kadın kolları başkanımız Sayın Neslihan Kaya Tufan hanımefendinin istifa etmesinden sonra genel merkezimizin tensipleri ile Kadın Kolları İl Başkanlığı'na asaleten atama yapılıncaya kadar vekalet etmekten onur ve gurur duyuyorum.

Ancak şu kadarını söyleyeyim ki; Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK davamıza zarar gelmesin ve Kastamonumuzdaki on binlerce AK Partimize gönül vermiş hemşehrilerimiz üzülmesin diye susuyorum.


Mevcut İl Başkanımız Sayın Doğan Ünlü ve yönetimiyle bir saat bile aynı çatı altında kalmaya tahammül edemiyorum. En hafif tabirle il başkanımız Sayın Doğan Ünlü'ye asla güvenim kalmamıştır. Ve bu teşkilatta kardeşlik hukuku kalmamıştır. Maalesef bu duruma sayın vekillerimiz ve genel merkezimiz sessiz kalmaktadır.

Şayet sesim duyulursa yoluna baş koyduğum Sayın Cumhurbaşkanımdan istirhamım bu teşkilata bir an önce el atmasıdır. İşte bu saydığım, daha doğrusu sayamadığım gerekçelerle vekaleten yürütmekte olduğum AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa ediyorum. AK davaya gönül vermiş dava kardeşlerime ve aziz Kastamonu kamuoyuna saygılar sunarım."

BİRGÜN GAZETESİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Peker'in o iddiası doğru çıktı: İBB'den çok sayıda ihale almışÖnceki Haber

Peker'in o iddiası doğru çıktı: İBB'den...

Eski emniyet müdüründen Peker'in paylaştığı video sonrası ilginç iddiaSonraki Haber

Eski emniyet müdüründen Peker'in paylaşt...

Başka haber bulunmuyor!