Bir gazeteci tutuklu ise aslında tutuklu olan sizsiniz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir gazeteci tutuklu ise aslında tutuklu olan sizsiniz
İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında, tutuklu gazeteciler konuşulurken, Küçükkaya dikkat çeken ifadeler kullandı.

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında, tutuklu gazeteciler konuşulurken, Küçükkaya dikkat çeken ifadeler kullandı.

“Tutuklu gazetecilerimiz var. Tutuklu gazetecilerle ilgili haberleri de sizlere anlatacağım. Çünkü onlar tutuklu. Gazetecilerin tutuklu olmasını Türkiye’yi dünyaya anlatma konusunda çok büyük bir sıkıntı olduğunu düşünüyor ve bu konuda derin bir kaygı hisseden meslektaşım” diye belirten Küçükkaya, söz konusu tutuklu gazetecilerin fotoğrafını ekrana yansıtarak tek tek isimlerini okudu.

"Ben bir gazeteci tutuklandığı zaman çok üzülürüm. Gazeteci, gazeteci, gazetecilik mesleği dışında başka bir iş yapmaz. Başka bir yaşam biçimi tanımaz. Aç kalır gazeteci. Bu işin bir bölümü: İşsiz gazeteciler. Patron baskısı altında gazeteciler. Biz tabii özgürüz, biz şanslıyız. Ama olmaz. Bir ülke gazetecisine hangi muameleyi reva görmektedir" diyen İsmail Küçükkaya, "Hep söylediğim şudur; görüşü ne olursa olsun, herkesin farklı görüşü olacak, zenginlik. Ama şunu lütfen unutmayın: Bir gazeteci tutuklandığı zaman, aslında tutuklanan sizsinizdir" dedi.

NE OLMUŞTU

Odatv genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılıç, daha önce Meclis’te İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıkladığı, medyada da yer alan MİT şehidini günler sonra tekrar haber yapılmasından dolayı tutuklanmıştı.

MİT şehidine ilişkin tutuklamalar bununla sınırlı kalmadı. Odatv operasyonunun ardından Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel ile birlikte, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik ve Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser de tutuklandı.

Odatv.com

haberin linki: https://odatv2.com/aslinda-tutuklu-olan-sizsiniz-12032005.html


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emre Kongar paylaştı: Bu kelimeyle eleştiride bulunabilir mi?Önceki Haber

Emre Kongar paylaştı: Bu kelimeyle eleşt...

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, “sonuç odaklı projeler yürütüyoruz”Sonraki Haber

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Caf...

Başka haber bulunmuyor!