Bu sabah yasaklandı artık satılamayacak! Sofraların vazgeçilmeziydi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu sabah yasaklandı artık satılamayacak! Sofraların vazgeçilmeziydi
Limon aromalı sosların, limon tuzunun ve limon sosu gibi ürünlerin vücuda zararları ortaya çıktı. Yemeklerin, içeceklerin, salataların içine lezzet katması için kullanılan limon sosları artık satılamayacak.

Limon sosları çeşitli nedenlerle tüketilen ve kullanılan popüler bir ürün. Genellikle salatalarda, yemeklerde lezzet katması için sıklıkla kullanılır.
Limon suyu izlenimi veren; limon aromalı sos, limon sosu, limonlu sos ve benzeri isimlerle limon suyu benzeri ürünlerin vücuda pek çok zararı olduğu ortaya çıktı.
Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle birlikte limon suyu izlenimi veren; limon aromalı sos, limon sosu, limonlu sos ve benzeri isimlerle limon suyu benzeri ürünler yurt içinde piyasaya arz edilemeyecek.
Resmi Gazete'de yer alan karara göre limon suyu izlenimi veren; limon aromalı sos, limon sosu, limonlu sos ve benzeri ürünler yurt içinde satılamayacak.

Bu kapsamda yurt içinde piyasaya arzına izin verilmeyen ürünler 31 Aralık 2024'ten sonra piyasada bulundurulamayacak.

MİDE RAHATSIZLIKLARA SEBEP OLABİLİR 

Limon sosu, limon tuzu gibi ürünler sofraların vazgeçilmezi olsa da vücuda verdiği zararla ciddi hastalıklara sebep olabilir
Limon sosu olası zararları şunlar olabilir:

Limon asidik bir meyve olduğundan, sıkça limon sosu içmek diş minesinin aşınmasına yol açabilir. Bu, dişlerin daha hassas ve çürüğe daha yatkın hale gelmesine neden olabilir.
Asidik ,ürünler  bazı insanlarda mide rahatsızlıklarına yol açabilir. Özellikle mide asidiyle ilgili sorunları olan kişilerde, limon sosu mide ekşimesi veya gastrit gibi durumları tetikleyebilir.
Bazı insanlar limon sosuna karşı alerjik olabilir. Limon alerjisi olan kişilerde, limon sosu ve ya limon tuzu tüketmek alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
Limon sosu, özellikle çok fazla tüketildiğinde, böbrek taşları gibi bazı sağlık sorunlarının riskini artırabilir.
Limon sosu, özellikle çok fazla tüketildiğinde, böbrek taşları gibi bazı sağlık sorunlarının riskini artırabilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YAVAŞ’TAN BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ’A ZİYARETÖnceki Haber

YAVAŞ’TAN BTP LİDERİ HÜSEYİN BAŞ’A ZİYAR...

DP Genel Başkan Adayı Cenk Küpeli: Artık Yeter!Sonraki Haber

DP Genel Başkan Adayı Cenk Küpeli: Artık...

Başka haber bulunmuyor!