ÇETİN ARIK: “YANDIK OĞLUM YANDIK YANDIK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇETİN ARIK: “YANDIK OĞLUM YANDIK YANDIK”
CHP MİLLETVEKİLİ ARIK İNCESU’DA VATANDAŞA BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ: “YANDIK OĞLUM YANDIK YANDIK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İncesu’da vatandaşlar ve esnaflarla buluştu. Vatandaşlar CHP Milletvekili Arık’a dert yanarken, bundan önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdiğini belirten bir vatandaşın, “İnşallah tek umudumuz, bu sefer Kılıçdaroğlu, biz yandık. Yandık oğlum, yandık, yandık” sözleri dikkat çekti. Arık’ın daha önce kime oy verdiğini sorması üzerine yanındaki bir başka kişi, “Hepimiz AK Parti’ye verdik yani neticede meyvesini aldık” diyerek iktidardan şikayet etti. Ziyaretler sırasında AK Partili İncesu Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çelebi’nin de ekonomiden şikayet etmesi dikkat çekti.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İncesu İlçe Başkanı Ahmet Efe ve parti yöneticileri Kayseri’nin İncesu ilçe merkezinde ve Kızılören mahallesinde esnaf  ve vatandaşlarla görüşerek, şikayetlerini dinledi. Vatandaşlar ekonomi başta olmak üzere iktidarın uygulamalarından şikayet ederken, Kızılören’de Arık’ın iki vatandaş ile yaşadığı diyalog dikkat çekti. Karşısında CHP Kayseri Milletvekili Arık’ı gören bir vatandaş, “İnşallah tek umudumuz, bu sefer Kılıçdaroğlu, biz yandık. Yandık oğlum, yandık, yandık” sözleri dikkat çekti. Arık’ın daha önce kime oy verdiğini sorduğu vatandaş, “Buna verdik, başka kime vereceğiz, yandık.” şeklinde yanıt verirken, yanındaki bir başka kişi de, Hepimiz AK Parti’ye verdik ama neticede meyvesini aldık” diyerek iktidardan şikayet etti.

“Yandık” diyerek tepkisin dile getiren vatandaş, geçen sene 85 liraya aldığı gübrenin bu yıl 230 lira olduğunu belirtirken, yanındaki vatandaş, “Traktör ücretleri pahalı olduğu için arpayı elimle yoluyorum. Biçerdöverleri çalıştıramıyoruz.  Gücümüz kalmadı ki… “ diyerek çiftçinin zor durumda olduğunu ifade etti.

Emekli maaşlarından şikayet eden bir 81 yaşındaki vatandaş ise, “Emekli maaşımız asgari ücretin altında kaldı. Emekliler ne yapacak?” diye sorarken, Arık’ın “Emekliler durumundan memnun, tatile gidiyorlarmış” sözleri üzerine vatandaş, “Tayyip Bey’in uçaklarıyla mı gidiyorlar? Kurban Bayramı’nda ikramiyeyi sizin sayenizde aldık. Bakın 1500 lira yapamadılar. Ne tatili karnımızı bile doyuramıyoruz” diye konuştu.

Pandemi de gerekli desteği alamadıklarını belirten bir berber ise, doların artışıyla her şeyin fiyatının arttığı ifade ederek, “Berber fiyatları da dolar olarak açıklansın” dedi.

AK Partili İncesu Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çelebi’nin de ekonomiden şikayet ettiği dikkat çekti. Çelebi, “Siyasetin içinde birileri gelip, ‘Beni alkışlayın’ diyorsa, alkışlama zamanı çoktan geçti” derken, sorulan bir soru üzerine sattığı ürününün yüzde 180 zamlandığını belirtti. Dükkan da bulunan bir kadın ise, “Bize 100 lira zam verdi. Bir teneke yağ parası… Allah’tan korkun. Siz geçinebiliyorsunuz ama biz geçinemiyoruz. Her şeye zam geliyor ama biz 100 lira geldi” sözleri üzerine Çelebi, “Şimdi taban her taraftan sıkıntılı. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Türkiye’nin tüm kaynaklarının satıldığını belirten bir kadın esnaf ise vatandaşları da satsınlar diyerek tepkisini dile getirirken, “Vatandaş olarak bizi, vatandaşlık haklarıyla beraber Amerikan vatandaşlığına alırsa Amerikan vatandaşlığına alsınlar bari çoluk çocuk, gençler bir gelecek görsün. Bir umutları olsun” diye konuştu. Arık’ın “Bu iktidarı değiştirelim” sözleri üzerine konuşmasını sürdüren kadın, “Değişmiyor ki… Valla biz elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışıyoruz ama ya bu iktidara bu halk layık yada bu halka bu iktidar layık, yapacak bir şey yok” dedi.

Bir vatandaş ise 3 liralık sigaraya 15 lira para verdiğini belirterek, “Benim gezmediğim ülke kalmadı. Hiçbir ülkede böyle bir şey görmedim” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, vatandaşların haklı olarak iktidardan şikayet ettiğini belirterek, “Bu iktidarın görevde kaldığı her gün ülkeye zarar. Bunun için bir an önce vatandaşın önüne sandık gelmeli ve halk tercihini yapmalıdır” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TOKİ’ye 5 yılda 5 bin 45 dava açıldıÖnceki Haber

TOKİ’ye 5 yılda 5 bin 45 dava açıldı

MERSİN DOĞRU PARTİYE YENİ KATILIMLARSonraki Haber

MERSİN DOĞRU PARTİYE YENİ KATILIMLAR

Başka haber bulunmuyor!