ÇETKODER : SAHİL BANDI DOLGU ALANI TALAN ALANI OLMASIN SAKIN....

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇETKODER : SAHİL BANDI DOLGU ALANI TALAN ALANI OLMASIN SAKIN....
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Mersin dolgu alanı üzerindeki çalışmalar için uyardı.
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “ Mersin de dolgu alanı üzerinde yeniden bir düzenlemeye gidiliyormuş. Evet, yanlış duymadınız, Mersin kıyı kenarında yeniden bir düzenleme yapılacakmış. Bunu Mersin B.Şehir Basın bürosunun göndermiş olduğu basın bülteninden öğreniyoruz. Biliyorsunuz, Burada bulunan belediye eli ile işletilen yerler için neden kapalı demiştik. Ayrıca bu dolgu alanı üzerinin kapkaranlık olduğunu, adam kesseler kimsenin ruhunun duymayacağını, neden karanlık olduğunu belirtmiştik. İşte yeniden bir düzenleme yapılacakmış, bunu aktarıyorlar. İnşallah hayırlı olur, yeni rant kapıları açılmaz.” Dedi.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş , “Mersin’in bana göre çok önemli bir kıyı kesimi var. Özellikle bu kesim Sahil Dolgu alanı… Bu alan üzerinde geçmişten günümüze kadar çok sayıda uydur kaydır yapılaşma var. Kimi prefabrik kimi başka şeyden… Adı çay bahçesi, kafe, felan fistan… Çoğu özel sektöre kiraya verilmiş, arpalık gibi işletilen yerler. Birde bu özellerin bir kısma çaktırmadan kendilerine ayrılan alanı ve mekânı büyütmüşler. Hormonlu büyüme yani. Resmen talan var, yelen var, milletin malına göz dikme var. Ama bunları yıllardır gören yok, ilgilenen yok, herkes duyarsız. Fiyatları denetleyen yok, verilen yemeği, içkiyi denetleyen yok. Yüksek sesle müzik yayınlayanı da, kafasına göre yer işgal edeni de çok. Ortada İlgili Belediyeler yok! Lafa geldi mi çok, gıygıdıya geldi mi çok. Ama iş yapan yok! Sahil dolgu alanı resmen işgal altında ve bu görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak, toplum adına tavrını koyacak tek bir yiğit çıkmıyor. Her ne hikmet ise şimdi B.Şehir Başkanımız öncülüğünde buralar ıslah edilecekmiş, kaldırılacak, yeniden düzenlenecekmiş. Bunu basın açıklaması ile bildirdiler. Allah razı olsun. Ancak, lütfen yeni rant kapıları açılmasın. Pırıl pırıl tertemiz bir yeşil alan olsun. Vatandaş piknik yapabilsin. Ormancı masalarını her yere koyun. Gölgelikler koyun. Ağaçlandırın. Üzerine tek bir yapı koymayın. Özelilikle dolgu alanı üzerindeki bu cafe ve barlarla çay bahçeleri adı altındaki özel işletmecilerin işlettiği yerlerin kirlilikleri son bulmalı. Eğer buraya çay bahçeleri yapacaksanız, içki satılmamalı, halka açık olmalı, fakir fukaranın gidip yiyip içebileceği yer olmalı, belediye personeli çalıştırmalı. Özele verilmemeli. Bir disiplin ve ahenk içinde olmalı” dedi.
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş , “Bu arada Kıyı bandı içinde yer alan Mezitli Belediyesi de önemli. Bu Belediye sınırları içinde de işgaller son hızla devam ediyor. Yeşil alanlar, kamuya ait yerler işgal altında ve bir türlü bu yerleri kaldıramıyorlar. Hele birde Anadolu Lisesi önünün halka açık olan kısmının işgali var ki, evlere şenlik. Polis gibi ulvi bir teşkilatında adı kullanılarak burası bir derneğe kiraya verilmiş. Yanlış ve usulsüz bir iş… Halk yararına buranın halka açılması lazım… Bir an evvel bunun yapılması lazım.  Çok ucuz paralarla, sudan ucuz kiralama taktikleri ile Belediyelerin malları, hazine alanları, yeşil alanlar talan edilmemeli. Bu çirkinliklerin önüne geçilmeli. Yine Mezitli belediyesi sınırlarında bulunan işgaller artık sonlanmalı. Geçen gün Bu Belediye işgal durumunda olan büyük bir restorandı yıktı. Yerle bir etti. Şimdi yeşil alan yapacaklarmış. Varolsunlar. Ancak, Anadolu Lisesi önünde kavşakta çok sayıda işgal var. Kızılderili çadırı gibi. Kebapçı, lokantacı gibi yerler. Bunların bir kısmı belediye meclis üyesi imiş… Bu ayıp olmuyor mu? Mezitli Belediyesi Neden bu işgalleri sonlandırmıyor? O lokantayı yıktığı gibi, buraları neden yıkmıyor yıkamıyor?!” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİYİ NE ZAMAN YEMEKLİ HALE GETİRECEKSİNİZÖnceki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ, EMEKLİYİ NE ZAMAN YEMEKL...

MUSTAFA GÖKTAŞ: Genel seçimler ile ilgili yapılacak çalışmalar için adaylar ve partilileri uyardıSonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: Genel seçimler ile ilgi...

Başka haber bulunmuyor!