ÇEVRE HASSASİYETİNDE “KARA DÖNEM” SON 18 YILDA GÖRÜLDÜ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇEVRE HASSASİYETİNDE “KARA DÖNEM” SON 18 YILDA GÖRÜLDÜ
ÖZTUNÇ’TAN ERDOĞAN’A CEVAP: ÇEVRE HASSASİYETİNDE “KARA DÖNEM” SON 18 YILDA GÖRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi’nde ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes' fidan dikim programında yaptığı konuşmaları değerlendiren Ali Öztunç, “Cumhurbaşkanı son 18 yıl için “Çevre hassasiyetinde altın dönem” tanımlamasında bulundu. Çevreye zarar verecek ne kadar proje varsa, AKP döneminde faaliyete geçirildi. Böyle altın dönem mi olur ? Bu olsa olsa kara dönem olur. Belli ki, “altın” diyince Cumhurbaşkanı ile aynı şeyleri anlamıyoruz” yorumunda bulundu.  

İşte Ali Öztunç’un açıklamalarının devamı:
Sözde Orman Sevgisi

Cumhurbaşkanı “sözde orman sevgisi” üzerine güzellemeleri yapıyor. Ama samimi değil. Cumhurbaşkanı üçüncü havalimanı için kesilen ağaçları neden telafuz etmiyor? Kanal İstanbul projesi olursa neler olacak farkında mı? Kazdağları’nda, Cerattepe’de, Erzincan’da, Bergama’da, Gümüşhane’de altın için neler yapıldığından haberi var mı? Sinop İnceburun’da Nükleer Santrali için ne düşünüyor ? Artık yapılmayacak denilen Akkuyu Nükleer Santrali, Hasankeyf’i sular altına gömen Ilısu Barajı projeleri AKP döneminde neden hızlandırıldı ? Sarayda oturacağım diye Atatürk Orman Çifliği’ni işgal edip ağaçları kestiren birisinden ne bekliyoruz ki ? İstanbul için, Karadeniz yaylaları için ihanet açıklamaları yaptı de ne oldu. Aynı tas, aynı hamam.
Kesiyoruz Ama Sebebimiz Var

Cumhurbaşkanı “Tabiatı hoyratça yok etmek, sebepsizce ağaca, denize, toprağa zarar vermek Rabbimizin emanetine hıyanet etmektir” sözünün altında “kesiyoruz ama bir sebebimiz var” algısı yatıyor. Rant için, villa için, beton için kesmeyi meşru bir sebep olarak görüyor. Yandaşı, iş adamları daha çok para kazansın diye milyonlarca ağaç kestiler. Yüzlerce yıllık ağaçları kestiren iktidarın ağaç sevgisinden bahsetmesi samimiyetsiz bir yaklaşımdır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İŞÇİLERİN BİRLİĞİ KIDEM TAZMİNATINI HEDEF ALAN YASAYA GEÇİT VERMEDİÖnceki Haber

İŞÇİLERİN BİRLİĞİ KIDEM TAZMİNATINI HEDE...

DAMADIN KARNESİ SIFIRLARLA DOLUSonraki Haber

DAMADIN KARNESİ SIFIRLARLA DOLU

Başka haber bulunmuyor!