CHP'de uzun gece!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'de uzun gece!
CHP'de uzun gece! 4 il ve İstanbul'un 10 ilçesinde adaylar belli gibi... 31 Mart'taki yerel seçimler öncesi CHP'de aday belirleme mesaisi tüm hızıyla sürüyor. Aynı gün içinde iki kez toplanan CHP MYK ve PM, adayların henüz açıklanmadığı il ve ilçelerdeki isimleri belirlemek için yoğun mesai harcıyor. Toplantıdan sızan listelere göre İstanbul'un 10 ilçesi ile 3'ü büyükşehir 4 il ve bazı ilçelerdeki belediye başkan adayları netleşmeye başladı. Öte yandan Hatay için yeniden aday gösterilen Lütfü Savaş'a yönelik tepkiler de toplantıda masaya yatırılacak.

Yerel seçimlere sayılı günler kala CHP'de aday belirleme mesaisi devam ediyor. Gün içinde ikişer kez toplanan CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), adayların henüz açıklanmadığı seçim bölgelerindeki isimleri belirlemek için yoğun mesai harcıyor. Şu ana kadar toplantıdan sızan listelere göre İstanbul'un 10 ilçesindeki belediye başkan adayları belli oldu. Malatya, Adıyaman, Kayseri ve Ordu ile Balıkesir, Batman, Bursa'nın ilçelerinde de adaylar netleşmeye başladı.

AYNI GÜN İÇİNDE İKİ MYK VE İKİ PM
CHP, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi il ve ilçelerdeki adaylarını belirlemek için bugün ikişer kez PM ve MYK toplantısı yaptı. DEM Parti ile heyetler arası görüşmenin de devam ettiği CHP'de adayların belirlenmesinde yoğun mesai devam ediyor.

ADAY BELİRLEME MESAİSİ SABAHA KADAR SÜREBİLİR
İstanbul'un ilçeleri, Ankara'nın Çankaya ilçesi ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş'ın yerine başka bir ismin belirlenmesine ilişkin tartışmaların uzun süreceği öngörülüyor. Parti kaynakları, tüm seçim çevrelerinde adayların bu gece belirleneceğini kaydetti. Bu kapsamda partide aday mesaisinin sabah saatlerine kadar süreceği kaydedildi.

HATAY İÇİN HALUK LEVENT'E TEKLİF İDDİASI
Hatay'da istifa çağrıları yapılan CHP'nin yerel seçimler için yeniden aday gösterdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a yönelik protestolar CHP'de kafaları karıştırdı. CHP, Savaş'ın adaylığı için anketleri işaret eden şarkıcı ve Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent'e Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif etti. Levent ise yaptığı açıklamayla teklifi reddetti. CHP Sözcüsü Deniz Yücel'in "Kurumsal düzeyde Sayın Haluk Levent'e teklif götürmedik" demesi üzerine Levent'ten ikinci açıklama geldi. Levent, "Ben zaten yazılı bir resmi teklif geldi demedim. Sözlü yapıldı. Üst düzeyden yapıldı. 3 kez arandım, konuştuk." ifadelerini kullandı.

CHP GRUP TOPLANTISI İPTAL EDİLDİ
Öte yandan, yarın yapılması planlanan CHP grup toplantısı, aday belirleme çalışmasının uzayacağı gerekçesiyle iptal edildi.

ADAY LİSTELERİNİN TESLİMİ İÇİN SON TARİH 20 ŞUBAT
Siyasi partiler belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini en geç 20 Şubat Salı saat 17.00'ye kadar teslim edecek, bağımsız adaylar da aynı gün saat 17.00'ye kadar başvuru yapabilecek.

Şu ana kadar MYK'da öne çıkan isimler ise şöyle:

Malatya: Veli Ağbaba
Adıyaman: Abdurrahman Tutdere
Kayseri: Murat Molu
Ordu: Zekai Sana
Ümraniye: Aykut Erdoğdu
Çekmeköy: Orhan Çerkez
Avcılar: Utku Caner Çaykara
Adalar: Ali Ercan Akpolat
Bakırköy: Ayşegül Ovalıoğlu
Beykoz: Alaattin Köseler
Kadıköy: Mesut Kösedağı
Sarıyer: Oktay Aksu
Kağıthane: Tonguç Çoban
Esenyurt: Gürsel Tekin
Aydın Germencik: Barış Demirci
Balıkesir Altıeylül: Burak Zincirci
Balıkesir Bandırma: Dursun Mirza
Balıkesir Edremit: Mehmet Ertaş
Balıkesir Havran: Levent Gökalp
Balıkesir İvrindi: Ali Kundakçı
Balıkesir Karesi: Serpil Akgül
Balıkesir Manyas: Ahmet Duru
Balıkesir Savaştepe: Ali Koyuncu
Batman Beşiri İkiköprü beldesi: Yalçın Kaya
Batman Gercüş Kayapınar beldesi: Ömer Derinteki
Batman Kozluk Bekirhan beldesi: Ferhat Sakık
Batman Kozluk: Servet Varlık
Batman Balpınar beldesi: Yusuf Bulut
Bitlis Ahlat: Bülent Keleş
Bursa Gemlik: Şükrü Deviren
Bursa Mudanya: Deniz Dalgıç
Bursa Nilüfer: Şadi Özdemir


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ölüm hariç her şeyin çaresiÖnceki Haber

Ölüm hariç her şeyin çaresi

Şimşek: Kira artışının önüne konut arzıyla geçeceğizSonraki Haber

Şimşek: Kira artışının önüne konut arzıy...

Başka haber bulunmuyor!