CHP’Lİ ANTMEN’DEN: LİMAN ÇIKIŞI ‘ORTAKSINIZ HERHALDE’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’Lİ ANTMEN’DEN: LİMAN ÇIKIŞI ‘ORTAKSINIZ HERHALDE’
TBMM Genel Kurulunda limanların 49 yıllığına işletmelere devredilmesi maddesi muhalefetin yoğun tepkisine rağmen geçti. CHP’li Alpay Antmen “Halkın çıkarına da Anayasa’ya da aykırı bu teklifin geçmesi ülkeye düşmanlıktır. İnsanın aklına bir tek şey geliyor; ortaklar herhalde” dedi.

Meclis Genel kurulunda da yaptığı konuşmada teklife tepki gösteren Mersin Milletvekili Antmen genel kurulda “Bizlerin görevi kamu yararını ve halkın çıkarlarını düşünmek, gözetmek ve buna göre Yüce Meclis’te oy kullanmaktır. Ama sizler konuyu salt bir el kaldırmak ya da yürütmenin talimatını uygulamak olarak gördüğünüz için kamu yararı ve halkın çıkarlarını asla düşünmüyorsunuz” dedi.

Antmen, halkın limanlarının bedelsiz şekilde özelleştirildiğini belirterek Mersin Liman İşletmesine de çağrıda bulundu. Liman işletmesinin Mersin Atatürk parkına genişleme projelerini tamamen unutmaları gerektiğini ifade eden CHP’li Vekil “Liman’a dolgu yaparak Mersin’in siluetini kapamayı aklından bile geçirme. Limanın doğu tarafında planlanan yeni konteyner aktarma limanımıza engel olmayı bırak. Liman’da uyuşturucu kaçakçılarına geçit verme” ifadelerini kullandı.


HIRSIZLARIN YENİ HEDEFİ MEZARLIK TUVALETLERİ OLDUÖnceki Haber

HIRSIZLARIN YENİ HEDEFİ MEZARLIK TUVALET...

Resmi Gazete yayımlandı: Mersin ve Ankara'da bazı alanlar orman sınırı dışına çıkarıldıSonraki Haber

Resmi Gazete yayımlandı: Mersin ve Ankar...

Başka haber bulunmuyor!