Demokrat Parti İZMİR, İlçe Başkanlığı Kongrelerini tek tek yapıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Demokrat Parti İZMİR, İlçe Başkanlığı Kongrelerini tek tek yapıyor
İŞTE YAPILAN İKİ AYRI İLÇENİN KONGRE HABERLERİ....

Demokrat Parti Gaziemir İlçe Başkanlığı Kongresi Yapıldı.

Demokrat Parti Gaziemir İlçe kongresi yoklama ve açılış konuşmasıyla başlamış, Gaziemir İlçe Başkanı Adayı Cüneyt Ahmet ve Hüseyin Er imzalarıyla verilen önergeyle kongre divan başkanlığına Genel İdare Kurulu Üyesi Sait Demir, İl Yönetim Kuru Üyesi Hasan Enet, Narlıdere İlçe Başkanı Erkan Çelik ve Buca İlçe Başkanı Besim Toros tarafından oluşturulması teklif edilmiş ve oy birliğiyle kabul edilmiş, Divan Başkanlığı teşekkül etmiştir.

Divan Başkanlığının yerini almasından sonra kongre gündem maddeleri gereği Divan Başkanı Sait Demir Kongreye katılan Partili üyelerimizi ve misafirlerimizi Aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında 1 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımızı söylemeye davet etmiştir.

Gündem maddeleri gereği Gaziemir ilçe başkanlığı faaliyet raporu ve gelir gider hesap raporu Cüneyt Ahmet tarafından okunmuştur. Divan Başkanı tarafından okunan Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Kesin Hesap raporu oy birliği ile ibra edilmiştir.

Siyasi Konuşmalarda ilk olarak Divan Başkanı tarafından söz Gaziemir İlçe Başkanı Adayı Cüneyt Ahmet’e verildi.

İlçe Başkanı Ahmet ; yaptığı konuşmada Türkiye’nin kalkınmasının mimarı olan 75 yıllık Demokrat Partinin bugün yaşadığımız günlerde sıkıntıdan çıkmasının tek yolun Demokrat Parti İktidarından geçmektedir ve Demokrat Parti Ülkenin yeniden ayağa kalkmasında zaruret haline gelmiştir. Bu durum karşısında ülkedeki siyasi tıkanıklığın giderilmesi, devletin ve demokrasinin doğru mecrasına yeniden dönmesi için siyasetin ve toplumun umudu ve ihtiyacı olan merkez sağın teşekkülü için Demokrat Partiye büyük sorumluluk düşmektedir. 

Bizlerde bu bilinç ve kararlılıkla bugün yapmış olduğumuz kongremizle bugüne kadar demokrasi ve millete hizmet aşkından taviz vermeyen Demokrat misyon, tekrar bozulan ülke yönetiminde taşları yerli yerine oturtmak için elimizi taşın altına koymaya hazır olmalıyız. Bu Parti her daim Türk Milleti için ekmek, iş ve güvenli bir gelecek kapısı olmuştur dedi.

Türkiye’yi 47 sene yöneten demokrat misyon İzmir’de tekrar söz sahibi olacaktır dedi.

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Gaziemir Kongresi Divan Başkanı Sait Demir toplantıya katılan misafirle huzurunda yaptığı konuşmada;

Demokrat Parti tekrar gündeme gelmek için hazır durumdadır. 

Bugün yaşananlara baktığımızda Demokrat Partililer olarak  
Yaşanan geçmişe bakarak Türkiye’de bize karşı inanılmaz bir teveccüh var.

“2023 DEMOKRAT PARTİ’NİN YILI OLACAKTIR.”

”Şahsi kaygılarını milletin önünde gören zihinlerin saldırısına 1946’dan beri, her ara rejimde, her darbede en ciddi şekilde maruz kalan, tanık olan, hatta demokrasi karşıtlarının tezgahladığı kurmaca mahkemelerde sanık olan, millet için “kurban olan” demokratlar, makamlarını, sıfatlarını, canlarını inançları yolunda kaybetmeye rıza göstermişler ancak demokrasiye duydukları inanç ve gururlarını her daim muhafaza etmişlerdir.

Millet için hayalini kurdukları, tesisi için hayatlarından oldukları demokrasi, darbelere, tertiplere, idamlara dayanmış ve bugün bizlere miras kalmıştır.1946’da, millet adına hayallerle yola çıkan Demokratların mirasını, demokrasiye inanarak sahiplenen, adalet diyerek savunan bizler, maalesef bugün geçmişte olduğundan çok daha ciddi sorunlara tanık olmaktayız.

Her geçen gün artan şekilde sertleşen siyasi baskı ile bugün, bu demokrasi mirasını gasp etmek isteyen, siyasi rant uğruna demokrasi diyen iktidarın uygulamaları, 1946’da Demokrat Parti’nin “YETER” demesine neden olan ortamı aratır bir hal ortaya çıkarmıştır.

Devletin her kademesinde tek bir zihniyetin hakim olduğu, bırakınız devleti, sosyal hayat içinde aynı zihniyette olmayanların cezalandırıldığı, karşıt olanların, iktidara darbe yapmak noktasında “makul” bir şüpheye neden olduğu bir siyasi ortam, bugünü daha anlamlı kılmaktadır.

İşte bu noktada bugün, 75 yıl sonra Demokrat Parti, her türlü karşıt tertibe rağmen, içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü saldırıya rağmen yeniden millete sözü teslim etmek, demokrasiyi yeniden millete hizmetkâr etmek için var olduğunu duyurmuştur ve duyurmaya da devam edecektir.

Bu bağlamda Gaziemir ilçe kongremizin partimize, ülkemize, ilimize ve Gaziemir halkına hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Divan Başkanı Kongrede (ilçe başkanı, 8 asil yönetim kurulu üyesi, 8 yedek yönetim kurulu üyesi ve 6 il kongre delegesi) seçilmek üzere yetkisini Gaziemir ilçe seçim kuruluna devretmiştir.

Yapılan seçimde Demokrat Parti Gaziemir İlçe Başkanlığına Cüneyt Ahmet ve İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Serdar Yılmaz, Ayhan İğdi, Hüseyin Er, Tolga Akın, İbrahim Oktay Akkurt, Celalettin Abacı, Tahir Demirbüken ve Cemal Gençali Seçildi.

Gaziemir ilçe kongresinin partimize, ülkemize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Demokrat Parti Narlıdere İlçe Başkanlığı Kongresi Yapıldı.

Demokrat Parti Narlıdere İlçe kongresi yoklama ve açılış konuşmasıyla başladı, Narlıdere İlçe Başkanı Adayı Erkan Çelik, Mustafa Barış Ciğer ve Muzaffer Bağçıvan tarafından verilen yazılı önergeyle kongre divan başkanlığına Merkez Karar Kurulu Üyesi Ahmet Nedim Turbil, İsmet Hacıoğlu ve İl Teşkilat Başkanı Hasan Enet tarafından oluşturulması teklif edilmiş ve önerge oy birliğiyle kabul edilerek Kongre Başkanlık Divanı teşekkül etmiştir.

Divan Başkanlığının yerini almasından sonra kongre gündem maddeleri gereği Divan Başkanı Ahmet Nedim Turbil Kongreye katılan Partili üyelerimizi ve misafirlerimizi Aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında 1 dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımızı söylemeye davet etmiştir.

Gündem maddeleri gereği Narlıdere ilçe başkanlığının faaliyet raporu ve kesin hesap raporu İlçe Başkanı Erkan Çelik tarafından kongreye katılanlara okunmuştur. Divan Başkanlığı tarafından okunan Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve Kesin Hesap raporu oy birliği ile ibra edilmiştir.

Siyasi Konuşmalarda ilk olarak Divan Başkanı tarafından söz Narlıdere İlçe Başkanı Adayı Erkan Çelik’e verildi.

İlçe Başkanı Adayı Erkan Çelik; yaptığı konuşmada delegelere teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü  “Böylesi köklü bir tarihe ve misyona sahip bir partinin ilçe başkanlığını yeniden yapacak olmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Bu görevde bana güvenen öncelikle Genel Başkanımız Sayın Gültekin Uysal ve ardından da il yönetimimiz ve delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Üstlendiğim bu önemli görevi tüm gayretimle sürdüreceğim. Narlıdere İlçemize ve partimize hayrına olan tüm çalışmalarda yer alacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcımız Osman Varol toplantıya katılan misafirler huzurunda yaptığı konuşmada;

Demokrat Parti sevdalılarını partinin etrafında toplanmaya davet etti. Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol konuşmasını şöyle sürdürdü:

Demokrat Parti İzmir İl Teşkilatı olarak bizler bu süreçte eksik ilçe kongrelerimiz başlattık. Bugün burada icra ettiğimiz Narlıdere İlçe Kongresi, yarın gerçekleştireceğimiz Gaziemir ilçe kongresi ve 24 Mart tarihinde gerçekleştireceğimiz Kiraz ilçe kongrelerinden sonra güçlü bir şekilde İzmir İl Teşkilatı olarak halkın karşısına çıkacağız. 

Böylelikle gücüne güç katacak olan Demokrat Parti, milletin önüne yaşanılan kaostan kurtulmanın reçetesini sunacaktır.

“KIRAT İZMİR'DEN YENİ, YİNE, YENİDEN ŞAHLANACAK.”

Narlıdere Kongresinde Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol Kongreye katılan partililere birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Varol; Türkiye'nin ve Türk halkının acılarına son verecek partinin adresinin DEMOKRAT PARTİ olduğunu belirtti. 

Demokrat Parti Narlıdere İlçe Kongresi ile Kıratı İzmir'den yeniden şahlandıracağız." şeklinde konuştu. 

“KIRGINLIKLARI, DARGINLIKLARI KALDIRACAĞIZ.”

"Şuan hiçbir parti 'Biz Türkiye'de merkez sağı temsil ediyoruz' diyemez. Şuan ülkede merkez sağı kim dolduracak sorusunun cevabı “Demokrat Parti” dir.

“İyi organize olmuş, sorunlarından arınmış bir Demokrat Parti bu ülkenin ve ülke insanının kurtuluşu demektir." diye konuştu.

Kongre Divan Başkanlığı Yönetim Kurulunu İbra ettikten sonra seçimlere geçilmek üzere yetkisini  (ilçe başkanı, 6 asil yönetim kurulu üyesi, 6 yedek yönetim kurulu üyesi ve 3 il kongre delegesi) seçilmek üzere Narlıdere ilçe seçim kuruluna devretmiştir.

Yapılan seçimde Demokrat Parti Narlıdere İlçe Başkanlığına

Erkan Çelik

Narlıdere İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine

Mustafa Barış Ciğer, Muzaffer Bağçıvan, Cem Bursalıoğlu, Burak Bilen, Esma Çelik ve Olcay Kavak Seçildi

Narlıdere ilçe kongresinin partimize, ülkemize ve ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yemek ihalesine ‘yemek molası’ iptaliÖnceki Haber

Yemek ihalesine ‘yemek molası’ iptali

Tüketiciler tükenmiş durumda!Sonraki Haber

Tüketiciler tükenmiş durumda!

Başka haber bulunmuyor!