Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu serbest bırakıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu serbest bırakıldı
Eski Sağlık ve Devlet Bakanı ve Doğru Parti'nin mevcut genel başkanı Rifat Serdaroğlu "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla Ankara'da gözaltına alındı. Serdaroğlu ifadesinin ardından serbest bırakıldı ve "Türkiye gerçekten çok ilginç bir ülke oldu. Hukuk devleti vasfını kaybetti. ‘At izi it izine karıştı’ demek böyle bir durum olsa gerek" dedi.

Doğru Parti Genel Başkanı ve eski bakan Rifat Serdaroğlu, Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı. İzmir'den Ankara'ya gelirken havalimanının VIP çıkışında gözaltına alınan Serdaroğlu, "Baba, oğul, kutsal damat" yazısında “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği” gerekçesiyle savcılıkta ifade verdi ve ardından serbest bırakıldı.

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Serdaroğlu, Çeşme 1’nci Asliye Ceza Mahkemesi'nin başlattığı soruşturma gerekçesiyle gözaltına alındı ve Çubuk Cumhuriyet Savcılığında ifade verdi. 

POLİSİN ÜSLUBUNA TEPKİ GÖSTERDİ

Havalimanında polisin üstünü aramak istemesine itiraz eden Serdaroğlu "Ben terörist değilim" dedi ve kendisine 'sen' diyerek hitap eden polise tepki gösterdi. "Bana sen diye hitap edemezsin. Ben bu ülkede bakanlık yaptım. Benim çocuğun yaşındasın. Siz diye hitap edeceksin" dedi.

Doğru Parti'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Doğru Parti Genel Başkanı Sayın Rifat Serdaroğlu, Ankara seyahati esnasında Esenboğa Havalimanı’nda "cumhurbaşkanına hakaret" sebebiyle açılan davada, apronda Emniyet güçleri tarafından ifadesi alınmak üzere Çubuk Savcılığı’na götürülmüştür" denildi.

'AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI DEMEK BU OLSA GEREK'
Serbest bırakılmasının ardından adliye önünde açıklama yapan Serdaroğlu şunları söyledi:

“Türkiye gerçekten çok ilginç bir ülke oldu. Hukuk devleti vasfını kaybetti. ‘At izi it izine karıştı’ demek böyle bir durum olsa gerek. Biz Türk yargısına da Türk polisine de sonuna kadar güveneceğiz. Ama bu ülkeye hizmet etmiş adamlar ifadeye çağılırken devlet terbiyesi ve adabı içerisinde çağırmaları lazım. Bizi hangi savcı çağırdı da biz gitmedik. 120’nin üzerinde davamız oldu. İşte bugün ülkenin geldiği durum bu biz Doğru Parti olarak bunun kavgasını veriyoruz.  Doğru Parti iktidarında dürüst, vatansever insanlar görev yapacak bu hırsızların hepsi layık olduğu cezaya çarptırılacaktır.“

Serdaroğlu savcılıktaki ifadesinde, 3 dönem milletvekilliği ve bakanlık yaptığını, yıllardır eleştirilerini her ortamda sürdürdüğünü, 'FETÖ' tehlikesine "saygı gördüğü" dönemde dikkat çeken ilk kişi olduğunu, iki kitap yazdığını belirtti. Serdaroğlu, "Baba, oğul, kutsal damat isimli yazı içeriği bana aittir. Benim kastım hakaret etmek değil, eleştirmektir. Üzerime atılı suçu kabul etmiyorum" diyerek beraatini istedi. 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ŞEREF MALKOÇ YENİDEN BAŞDENETÇİÖnceki Haber

ŞEREF MALKOÇ YENİDEN BAŞDENETÇİ

MERSİN SAĞLIK'DA DEĞİŞİMSonraki Haber

MERSİN SAĞLIK'DA DEĞİŞİM

Başka haber bulunmuyor!