Emine Erdoğan, Özbekistan'da lider eşleriyle buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emine Erdoğan, Özbekistan'da lider eşleriyle buluştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te ''Çocuklar ve Gençler İş Başında-Orta Asya'da İklim Değişikliği'' uluslararası forumuna ilişkin paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te "Çocuklar ve Gençler İş Başında- Orta Asya'da İklim Değişikliği" uluslararası forumuna ilişkin paylaşımda bulundu.

ÇEVRE VE İKLİM ÇALIŞMALARINI ANLATTI
Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Liderler Zirvesi vesilesiyle ziyaret ettiği Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te lider eşleriyle bir araya geldiğini belirtti.

Dünya Çocuk Günü çerçevesinde düzenlenen "Çocuklar ve Gençler İş Başında-Orta Asya'da İklim Değişikliği" uluslararası forumuna katıldığını kaydeden Emine Erdoğan, şöyle devam etti: "BM yetkililerinin ve farklı ülke bakanlarının da katılımcısı olduğu forumda çevre eğitiminin teşvik edilmesi, iklim kriziyle mücadelede çocukların ve gençlerin rolünün önemi ele alındı. 6 yıl önce başlattığımız Sıfır Atık Projesi'nin en önemli hedef kitlesi, aynı zamanda da ana aktörü olan çocuklar ile gençlerimiz için Türkiye'de yürütülen çevre ve iklim çalışmalarını anlattım. Hepimize emanet olan çocuklarımızın ve geleceğinin konuşulduğu bu anlamlı program vesilesiyle bir kez daha Filistinli çocukların vicdansızca hayattan koparıldığı acı tabloyu dile getirdim. En büyük dileğim, isimlerini şehit listelerinde değil madalyaların, insanlığın yararına icatların, kitapların, sanat eserlerinin üzerinde görmek."

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Emine Erdoğan, paylaşımında iklim krizini asıl muhatabı durumundaki çocuklar açısından ele alan forumun tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek, Özbekistan Cumhuriyeti Hükümeti'ne, Zamin Uluslararası Kamu Vakfına, UNICEF'e ve programda emeği geçenlere teşekkür etti. Paylaşımda forumdan fotoğraflara da yer verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DP LİDERİ MERSİN’E GELDİ 40 - 50 KİŞİ İLE KARŞILADILARÖnceki Haber

DP LİDERİ MERSİN’E GELDİ 40 - 50 KİŞİ İL...

TBB'nin yürüyüşüne CHP lideri Özgür Özel'den destek geldiSonraki Haber

TBB'nin yürüyüşüne CHP lideri Özgür Özel...

Başka haber bulunmuyor!