Gezi tutukluları: Eşitlik ve özgürlük için bu bedeli ödemeye hazırız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gezi tutukluları: Eşitlik ve özgürlük için bu bedeli ödemeye hazırız
Türkiye Barolar Birliği yönetimi, Gezi davası nedeniyle tutuklu bulunanların mesajını aktardı: Eşitlik için, özgürlük için biz bu bedeli ödemeye hazırız.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, Yönetim Kurulu üyeleri Ercan Demir ile Erhan Toprak ve İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Silivri Cezaevi’ne gitti. Gezi davası nedeniyle hapiste bulunan Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay ile Avukat Selçuk Kozağaçlı’yı ziyaretlerinin ardından açıklama yapan TBB Başkanı Sağkan, “Tam dokuz yıldır Gezi direnişine katılanlar bu ülkede bedel ödüyor. En ağır bedeli de Gezi direnişinde hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’lar, Berkin Elvanlar ödedi. Şimdi de bu davadan yıllardır tutuklu olan Osman Kavala ile devamında geçen haftalarda tutuklanan Can Atalay, Taygun, Hakan ödüyorlar” dedi.

‘GEZİ’DE VARDIK, YARIN DA VAR OLACAĞIZ’

Gezi yargılamasını 'bu ülkede yargının siyasete alet edilmesinden de öte yargının hak ve özgürlükleri katletmesinin bir örneği' olarak niteleyen Sağkan, “Gezi’nin dokuzuncu yıl dönümünde buradan şunu ifade etmek isteriz. Gezi’de savunulan tüm hakları Türkiye Barolar Birliği olarak sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Gezi’de vardık, bugün de varız, yarın da var olacağız” açıklamasını yaptı.

Gazetecilerin, "Görüştüğünüz isimlerin bir mesajı var mıydı?" sorusu üzerine Sağkan, şu yanıtı verdi: “Gezi tutukluları, bu davanın siyasetin alet edildiği bir yargılama olduğunun son derece farkında olarak bedel ödediklerini biliyorlar. ‘Gezi’nin felsefesi olan eşitlik için özgürlük için bir bedel ödenmesi gerekiyordu ve bu bedeli bizlerin ödemesi gerekiyorsa bu bedeli ödemeye hazırız. Burada olup olmamanın hiçbir önemi yok. Yeter ki o felsefe bu ülkenin topraklarında hayata geçsin. Yeter ki Türkiye Cumhuriyeti eşit, özgür, demokrasinin içselleştirildiği, insan haklarının korunduğu bir ülke haline gelsin. Biz bu bedeli ödemeye hazırız’. Bize verdikleri mesaj da bu.” 

GAZETE DUVAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERSİN DE PTT TESİSLERİ REZALETİÖnceki Haber

MERSİN DE PTT TESİSLERİ REZALETİ

Aile hekimleri iki gün iş bırakacakSonraki Haber

Aile hekimleri iki gün iş bırakacak

Başka haber bulunmuyor!