HACI ÖZKAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HACI ÖZKAN'DAN 19 MAYIS MESAJI
AK Parti Mersin Milletvekili HACI ÖZKAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti 19 Mayıs 1919 da başlayan, Aziz Milletimizin tüm fertlerinin göstermiş olduğu topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi ile zorlu bir süreç sonucunda kurulmuştur. İlk adımı 19 Mayıs 1919 da atılan Milli Mücadele sürecinde milletimiz var olma mücadelesini vatan uğrunda binlerce şehit vererek bağımsızlığını kazanmıştır. 19 Mayıs bağımsızlığımız adına bir milat olmuş, milli hafızamızda gururla kalmıştır. 19 Mayıs 1919 da canlanan milli ruh, bizlere ilham olmaya devam etmektedir. O gün nasıl ki istiklalimiz için büyük bedeller ödenmiş ise bugün de istikbalimiz için büyük bedeller ödenmektedir. Şehitlerimizden aldığımız güç ve ilhamla bu mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir. Ülkemizin en önemli serveti olan gençlerimizle birlikte yürümek bizleri gelecek adına ümitlendirmektedir.
Ülkesini seven, değerlerine bağlı,  çağı yakalayan, ilim ve fende dünyayla yarışan bir gençliğin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracağına inanıyor ve güveniyoruz. Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ilerlemesinde en büyük güvencemiz gençlerimizdir.  
Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz, inanıyorum ki; Türkiye’yi eşitlik,  adalet, insan hakları ve demokrasi devleti temelinde gelişimine katkı sağlayacak, gayret göstereceklerdir.
Gençlerimizin, bu cennet vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağına inanıyorum.
Ülkemizin kurtuluşu ve bekası uğrunda büyük emek ve mücadele veren Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla gazilerimizi şükranla anıyoruz. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz ve en büyük gücümüz olan gençlerimizin ve Kahraman milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hacı Özkan
AK Parti Mersin Milletvekili


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin'in Efsane İl Başkanı konuştu: Belediyelerin Görevi İktidarı Değiștirmek Değildir.Önceki Haber

Mersin'in Efsane İl Başkanı konuştu: Bel...

19 Mayıs'ı unutturamazsınız!Sonraki Haber

19 Mayıs'ı unutturamazsınız!

Başka haber bulunmuyor!