'İradeye Saygı Yürüyüşü'nde son gün

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
'İradeye Saygı Yürüyüşü'nde son gün
Dokuz gün önce başlayan 'İradeye Saygı Yürüyüşü' kalan 10 kilometre de yürünerek, bugün Hakkari'de sonlanacak. DEM Parti Milletvekili Burcugül Çubuk, "Hakkari; İzmir, İstanbul’dan uzak değildir. Gaspa karşı mücadeleye devam edeceğiz." dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yönetimindeki Hakkari Belediyesi’ne 3 Haziran'da kayyım atanmasına karşı başlatılan 'İradeye Saygı Yürüyüşü' dokuzuncu gününde. Aralarında DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Cahit Kırkazak'ın da bulunduğu yüzlerce yürüyüşçü, geceyi Depin köyünde geçirdi. Yürüyüşçüler, sabahın erken saatlerinde kahvaltı yaparak, yürüyüşün son günü için hazırlıklarını tamamladı.

SON 10 KİLOMETRE YÜRÜNECEK

Depin'de bekleyen yürüyüşçüler, 30 yıllık tutuklu Nurettin Çelik’in de aralarında olduğu kalabalık bir grup tarafından ziyaret edildi. Şarkılar eşliğinde halaya duran yürüyüşçüler, öğlen saatlerinde Hakkari merkeze doğru yürüyüşe harekete geçti.

'İKTİDAR POLİTİKALARINA İTİRAZ YÜRÜYÜŞÜ'

Yürüyüş öncesinde konuşan HDK İstanbul İl Eşsözcüsü Ali Bal, “Bu yürüyüş, ülkenin dört tarafından iktidarın politikalarına karşı bir itiraz yürüyüşüdür. Bu yürüyüş aynı zamanda kayyıma karşı da aynı zamanda bir yürüyüş. Bu yürüyüş, kadın katliamlarına, doğa kırımı ve tecride karşı bir itirazdır. AKP-MHP iktidarı darbe yaparak halkın iradisini gasp ediyorlar. Biz asla bunu kabul etmeyeceğiz. Birleşik mücadelenin geliştirilmesi için bu yürüyüş bir umut oldu ve bu adımı gerçekleştireceğiz” dedi.

ARTI GERÇEK


Fransa'da genel seçimde sürpriz: Sol ittifak Yeni Halk Cephesi birinci oldu.Önceki Haber

Fransa'da genel seçimde sürpriz: Sol itt...

MERSİN GENÇLİK SPORDA KEYFİYETE DEVAMSonraki Haber

MERSİN GENÇLİK SPORDA KEYFİYETE DEVAM

Başka haber bulunmuyor!