İsrail tankları Refah kent merkezine ulaştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İsrail tankları Refah kent merkezine ulaştı
Yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı Refah'ta çadırlara hava saldırısı düzenleyip çoğu çocuk en az 45 Filistinliyi diri diri yakan, ardından sınır kapısında Mısırlı askerlerle çatışan İsrail ordusu, kara harekatını ilerletip kent merkezine vardı.

Uluslararası toplumun "yeni soykırım" uyarısına rağmen, Hamas'ın ateşkes anlaşmasını kabul etme açıklamasının ardından 6 Mayıs'ta Gazze Şeridi'nin en güneyinde, Mısır sınırındaki Refah'a kara harekatı başlatan İsrail, tanklarla kent merkezine girdi. Reuters'e Gazze Şeridi'nin güney ucundan konuşan Filistinliler, çok sayıda İsrail tankının Refah'ın merkezine ulaştığını söyledi. Görgü tanıkları, tankların Refah'ın merkezindeki simgesel yapılardan biri olan El Avda Camii yakınında görüldüğünü belirtti.

Kent merkezine giriş, pazarı pazartesiye bağlayan gece yerinden edilen Filistinlilerin sığındığı çadır kampında yangın çıkarıp en az 45 kişiyi öldüren bombardımanın uluslararası düzeyde kınanmasının ardından geldi. Pazartesiyi salıya bağlayan gece Refah'a yönelik İsrail bombardımanında en az 16 Filistinlinin daha öldüğü belirtildi.


Swift, makyaj, saç ve elbisesi için 4,3 milyon dolar harcadıÖnceki Haber

Swift, makyaj, saç ve elbisesi için 4,3...

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletini resmen tanıdıSonraki Haber

İspanya, başkenti Doğu Kudüs olan Filist...

Başka haber bulunmuyor!