Karagöz, Taksici esnafıyla bir araya geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karagöz, Taksici esnafıyla bir araya geldi
Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Hüseyin Karagöz, Taksici esnafı ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve onlara destek sözü verdi.

ANKARA- DP Mersin İl Başkanı Hüseyin Karagöz, Taksici esnafını ziyaret ederek onların dert ve sıkıntılarını dinledi.

Taksiciler, “en büyük sorunumuz UKOME’nin yıllık onayı meselesi. Örneğin 9 yada 10.nuncu ayda onay alıp ruhsat almışsınız. Ruhsat 1 yıl geçerli. Bunun için çok sayıda evrak isteniyor. Bunları götürüyoruz. O yıl bitip yeni yıla girince. Daha ilk aydan aynı evrakları yeniden istiyorlar. Oysa 9 ve 10.cu ayda olanların süresi o yılın aynı gününde dolması lazım. Masraf üstüne masraf yaptırıyorlar. Diğer taraftan biz kooperatifleşen esnafız. Kooperatif olunca durak sahibi olmuşuz. Ancak aynı güzergâhta kooperatif olmayan fakat her sokak başında bir taksi var. Ekmeğimizle oynuyorlar. Önlem alan yok. Lastik maliyeti arttı. Yakıt masrafı artı. Özellikle sigorta primleri büyük külfet. Taksimetreler başka illerde değişti, bizde ise 3 yıldır aynı fiyat. Çok zor durumdayız. Bize sigorta primi oranında indirim yapmalılar ve taksit sayısını da uzatmalılar. Yine lastik alımlarında bize taksit sayısını arttırmalı kolaylık sağlanmalıdır. Korsan çalışanların önü kesilmelidir” dediler.

Demokrat parti Mersin il Başkanı aynı zamanda Taksiciler Derneği başkanı Hüseyin Karagöz, “Esnafın derdini ve sıkıntısını yakından bilen bir kardeşiniz olarak, bu sorunların çözümü noktasında ilgili ve yetkililer ile görüşeceğim. Ayrıca durumu değerli genel başkanımıza da aktaracağım. Ankara boyutu ile de sn. genel başkanımız ilgilenecektir. Bu arada ben içinizden bir arkadaşınız olarak daha sıkı takip edeceğim. Taksici esnafı zor şartlarda çalışırken kimse onların çoluk çocuğunun nafakası olan ekmeğine göz dikemez. Korsanlarla mücadeleyi sürdüreceğiz. Diğer taraftan benim başında olduğum kısa adı METAV olan Ticari ve hususi araç sahip ve şoförleri vakfı olarak da bu konuyla ayrıca ilgileneceğim. Sizler toplumun aynası ve güven duyduğu esnaflarsınız. Hepimizin ailesi, evladı sizlerin araçlarına binip seyahat ediyor. Sizlere sevgimiz saygımız sonsuz. Bu bağlamda genel Başkanımız genç ve dinamik insan Gültekin Uysal’ında sizlere selamlarını getirdim. Ülkemiz içinde bulunduğu her tür sıkıntıdan liderimiz ve onun kurduğu kadro ile aşacaktır, desteklerinizi bekliyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİÖnceki Haber

BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ

0Sonraki Haber

0

Başka haber bulunmuyor!