Kılıçdaroğlu'ndan Cindoruk'u ziyaret: Erdoğan felaket

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu'ndan Cindoruk'u ziyaret: Erdoğan felaket
Hüsamettin Cindoruk'u ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, çıkışta yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa girişimini eleştirerek "Erdoğan ülkenin başına felaket olarak çökmüş durumda" dedi. Bu arada Devlet eski bakanlarından Ufuk Söylemez'de bu ziyarette hazır bulundu.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski bakanlardan Ufuk Söylemez, Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile birlikte eski TBMM başkanlarından Hüsamettin Cindoruk'u ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilerle konuşan Kılıçdaroğlu, "Cindoruk, bizim siyaset dünyamızın duayenlerimizden biridir. Türkiye'nin içinde bulunduğu durum dolayısıyla kendisinin görüşlerini alma ihtiyacı hissettim. Oturduk, konuştuk, görüşlerini aldım. Hepinizin huzurunda kendisine yürekten teşekkür ederim" dedi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili uzlaşma zemini olmazsa Cumhur İttifakı olarak referanduma gitmeyi planladıkları mesajıyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Erdoğan önce şunu düşünsün; ya mutfaklarda yangın var. Ya insanlar perişan vaziyette, sen önce bunların derdini çözebilecek misin, çözmeyecek misin? Çözme yeteneği yok, ülkeyi yönetme yeteneği yok, artık bunu tümüyle kaybetmiş vaziyette ve Erdoğan ülkenin başına neredeyse bir felaket olarak çökmüş durumda. Bir an önce seçime gidilmesi lazım. Niye milletin iradesinden korkuyoruz, milletten korkulur mu? Referandum diyorsun, ne referandumu kardeşim? Getiriyorsan getir referandumu millet seçim istiyor mu istemiyor mu? Yapalım referandumu, millet seçim istiyorsa seçime gidelim. Hayır, millet seçim istemiyoruz diyorsa seçime gitmeyelim. Çünkü geçen her gün toplumun sırtına yeni yükler getiriyor. Türkiye giderek dünyada yalnızlaşıyor. Yazıktır, günahtır biz bu ülkeyi, sıradan bir ülke halinde göremeyiz. Milli mücadele veren bir devlet, milli mücadele veren bir halk bu pozisyonda olamamalı. İnsanlar yoksul olmamalı, insanlar aç olmamalı. Binlerce çocuk yatağa aç girmemeli. Devleti çetelere teslim eden insana ben nasıl güveneceğim? Çetelerden yetki isteyen bir insana ben nasıl güveneceğim? Olmaz, tam bir rezalet! Düzelteceğiz, düzelteceğiz."

Kılıçdaroğlu,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hakkındaki iddialara rağmen neden istifa etmediğiyle ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı.

“Niye istifa etsin ki? Niye istifa etsin? En tepedeki insan destek veriyor, Bahçeli de destek veriyor, mafya da destek veriyor. Üç ortak var Cumhur İttifakı'nın üç ortağı var; AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, mafya. Mafyanın sözcülüğünü yapanlar zaten bunlar. Mafya bildiri yayınlıyor, ‘biz bunları destekliyoruz' diye. Onu da herkes bir anlamda görüyor niye istifa etsin ki zaten, mafyanın desteğini alan bir insan istifa mı eder? Etmez.” (HABER MERKEZİ)

DUVAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Finlandiya Başbakanı Marin’e kahvaltı soruşturmasıÖnceki Haber

Finlandiya Başbakanı Marin’e kahvaltı so...

Çiftçinin soğanı tarlada kaldı, yurttaşlar akın ettiSonraki Haber

Çiftçinin soğanı tarlada kaldı, yurttaşl...

Başka haber bulunmuyor!