Mersin’de gözaltılara tepki: “1 Mayıs’a ve sosyalistlere yönelik bu saldırıları hep birlikte püskürtelim”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mersin’de gözaltılara tepki: “1 Mayıs’a ve sosyalistlere yönelik bu saldırıları hep birlikte püskürtelim”
Mersin'de "1 Mayıs'ta provokasyon yapacakları" iddiasıyla aralarında Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) üyelerinin de olduğu 18 kişi ev baskınlarıyla gözaltına alınmasının ardından basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada "1 Mayıs'a ve sosyalistlere yönelik bu saldırıları hep birlikte püskürtelim" denildi

Mersin’de “1 Mayıs’ta provokasyon yapacakları” iddiasıyla 18 kişi ev baskınlarıyla gözaltına alındı. Ev baskınlarında aralarında Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) üyelerinin de aralarında bulunduğu 18 kişi hakkında yürütülen soruşturmada gizlilik kararı bulunuyor.

Gözaltıların ardından TÖP Mersin il binası önünde emek ve demokrasi güçlerinin temsilcilerinin de katılımıyla basın açıklaması yapıldı.

TÖP Mersin İl Sözcüsü Soner Temur’un okuduğu açıklamada şunlar denildi:

1 Mayıs çalışması yapan dört yoldaşımız bu sabah ev baskınlarıyla gözaltına alındılar. Öğrendiğimiz kadarıyla dosyaya gizlilik kararı konulmuş ve yoldaşlarımızın gözaltı süresi iki gün olarak belirlenmiş.

Operasyonun hemen ardından basına servis edilen uydurma “bomba hazırlığı” haberlerinden anlaşıldığı kadarıyla emniyet sosyalistlere yönelik yeni bir komplo peşinde.

Ancak yapılmak istenen şey sadece bu değil.

Belli ki ekonomik krizin ve siyasal krizin ağırlığının halkın üstüne çökmesi ve milyonlarca insanımızın enflasyon, pahalılık ve işsizlik cehennemi içinde çırpınarak yaşamaya çalışırken biriktirdiği öfkesi iktidarı korkutuyor.

Korkuyorlar, korksunlar, o öfkeyle yüzleşecekler! Yoksullardan alıp zenginlere bol keseden dağıtanlar hesap verecek!

Belli ki halkın 1 Mayıs’a gitmesini, haklarına ve yaşamına sahip çıkmasından ödleri kopuyor.

İşte, tam da bu yüzden hem 1 Mayıs’ın kendisini, hem halkın haklı ve meşru öfkesini hem de sosyalistlerin mücadelesini terörize etmeye çalışıyorlar.

Buradan tüm Mersin halkına sesleniyoruz.

Bu komploları boşa düşürmek hepimizin elinde.

1 Mayıs’a ve sosyalistlere yönelik bu saldırıları hep birlikte püskürtelim. Hukuksuz ve keyfi gözaltılara karşı tepkimizi 1 Mayıs’ta dolduracağımız alanlarda gösterelim.

Sendika.Org


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TMMOB'un Gezi Davası pankartı savcılık talimatıyla indirildiÖnceki Haber

TMMOB'un Gezi Davası pankartı savcılık t...

İNCE: FETÖCÜ TERÖRİSTLER BANA İFTİRA ATIYORLARSonraki Haber

İNCE: FETÖCÜ TERÖRİSTLER BANA İFTİRA ATI...

Başka haber bulunmuyor!