MERSİN’DE İLK COVİD-19 KURBANINA İHMAL İDDİASI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN’DE İLK COVİD-19 KURBANINA İHMAL İDDİASI
Corana teşhisi kondu, 7 gün süren tedavi sonrası taburcu edildi

ALİ EKBER ŞEN'İN HABERİDİR

Mersin’de evinde fenalaştıktan sonra kaldırıldığı Toros Devlet Hastanesi’nde corana virüs teşhisi konulup 7 gün süren tedavi sürecinden sonra ‘Kan değerleriniz iyi’ denilerek evine gönderildiği iddia edilen 72 yaşındaki Fatma Yılmaz, aynı hastanede yaşamını yitirdi. Virüsün Mersin’de ilk kurbanı olan Fatma Yılmaz ile birlikte yaşayan eşi Bekir, kızı N.Y karantina altına alındı. Ölüm raporunda ölüm nedeni ‘Bulaşıcı hastalık” yazan ve özel kıyafetli belediye görevlilerince toprağa verilen annesinin bir ihmal sonucu öldüğünü ileri süren N.Y, olayı yargıya taşıyacağını söyledi.

KAN DEĞERLERİNİZ İYİ

Merkez Yenişehir İlçesi Batıkent Mahallesi’nde 70 yaşındaki eşi Bekir Yılmaz ve 29 yaşındaki kızı N.Y ile birlikte yaşayan 72 yaşındaki Fatma Yılmaz, 28 Mart Cumartesi günü akşam saatlerinde fenalaşarak kaldırıldığı Toros Devlet Hastanesi’nde yatırıldı. Hastanede yapılan tetkikleri sonrasında corana virüs teşhisi konulan ve tedavisine davam edilen Yılmaz, 3 Nisan’da saat 13.00 sıralarında iddiaya göre hastane görevlilerince ‘Kan değerleriniz iyi’ denilerek taburcu edildi. Fatma Yılmaz 6 Nisan’da 01.50 sıralarında evinde yeniden fenalaşarak aynı hastaneye kaldırılmasından sonra 03.25’te yaşamını yitirdi.

ÖZEL EKİP TOPRAĞA VERDİ

Hastanede verilen ölüm raporunda ölüm nedeni ‘Bulaşıcı hastalık’ olarak yazılan Fatma Yılmaz, pazartesi günü merkez Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Mezarlığı’nın en uç noktasında başka hiçbir mezarın olmadığı yerde toprağa verildi. Aile fertlerinin uzaktan izlediği ve özel kıyafetli Büyükşehir Belediyesi Mezarlık görevlilerince toprağa verilen Fatma Yılmaz’ın üzeri kireçlendi.

DAVACI OLACAĞIM

Annesinin ölümü üzerine babası ile birlikte bulunduğu evinde karantina uygulaması yapılan N.Y olayda korkunç bir ihmal olduğunu öne sürdü. Kendisine ulaşan Tanık Haber Genel Yayın Yönetmeni’ne kapı aralığında ve sosyal mesafe aralığını koruyarak olayla ilgili konuşan N.Y, annesini fenalaştıktan sonra kendi imkânlarınca hastaneye götürdüklerini belirterek şunları söyledi:
“Annem 28 Mart akşamı bir anda nefes almakta güçlük yaşamaya başlayınca hastaneye götürdük. Yaklaşım yarım saat acil kapısında bekletildik. Yarım saat sonra yatırılarak tedavi altına alındı. Yapılan testlerinde corana virüs pozitif çıktı. Bunun üzerine yoğun bakım ünitesine alındı. 3 Nisan günü ise oradaki görevliler, ‘Kan değerleri ve tetkikleri normal, evinde dinlenirse daha iyi olur’ denilerek taburcu edildi. 6 Nisan saat 01.50 sıralarında yeniden fenalaştı. Hastaneye götürünce görevliler önceden pozitif hasta olarak bilindiği için müdahale etmek istemediler. Yaklaşık yarım saat bir süreden sonra yoğun bakıma çıkardık, aynı gün sabaha karşı öldü.”

VİRÜS ÜM VUCÜDUNU SARMIŞ

Annesinin ölümünden sonra Doktoru H.M’nin kendisini telefonla aradığını da ileri süren N.Y bu konuda şöyle dedi:
“Doktor, yeniden yatırdıktan kısa bir süre sonra annemin kalbinin durduğunu ve öldüğünü, yaptıkları tetkiklerde virüsün tüm vücuduna yayıldığını ve yapabilecek bir şey olmadığını, bu hastalığın da böyle bir illet olduğunu söyledi. Şimdi buradan yetkililere soruyorum. Annem tam iyileşmeden nasıl oldu da taburcu edildi. Bu olayda büyük bir ihmal var. Bu nedenle sorumlulardan şikâyetçi olacağım. İhmali olanların cezalandırılmasını istiyorum. Test sonucu pozitif çıkan bir hastayı karantina süresi olan 14 gün bile dolmadan nasıl evine gönderdiler? Annemin cenazesini bize vermediler. Özel kıyafetli görevliler toprağa verdi.”

HABER VE KAYNAK: https://www.tanikhaber.com/mersinde-ilk-covid-19-kurbanina-ihmal-iddiasi/


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DÜNYAYA VE TÜRKİYEYE ÖRNEK BİR PROJEYE İMZA ATTIKÖnceki Haber

DÜNYAYA VE TÜRKİYEYE ÖRNEK BİR PROJEYE İ...

Candan Yüceer: Cüzdanlar ve buzdolapları boş, faturalar kapıda...Sonraki Haber

Candan Yüceer: Cüzdanlar ve buzdolapları...

Başka haber bulunmuyor!