MERSİN’DE KÖYLÜLER İSYAN EDİYORLAR: ATA TOPRAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MERSİN’DE KÖYLÜLER İSYAN EDİYORLAR: ATA TOPRAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR
Mersin’in Erdemli ilçesi TIRTAR mevkiinde yerleşik mukim KÖYLÜ ÇİFTÇİLER, ardı ardına hakkımızda hukuk davaları açılıyor ve ata topraklarımız hile-i şeriye ile elimizden alınmak isteniyor. Hatta gizli kapaklı yapılan işler sonrası çok insanımızın şu an evi tahliye edilip yıkıldı, yuvası yok edilip ocaklar söndürülüyor diyorlar.

haberanaliz.net – Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tırtar mevkiinde köylülerin hali perişan. Son günlerde, ata topraklarında 100- 75—80 Yıllık mazisi olan evlerinin, mahkeme kararları ile yapılan yıkımlarından sonra büyük mağduriyet yaşayan köylüler, “derdimizi anlayan yok, bizleri dinleyen yok” diyerek duygularını ellerine aldıkları minik dövizlerle dile getirdiler.

Bu arada yetkililere seslenen köylüler, “Erdemli Tırtar bölgesini özel olarak incelemek ve denetlemek üzere bölgeye müfettiş gönderilmesini, orada bulunan tüm hak sahiplerinin ayrıca işgalci durumda olan vatandaşların ifadelerini almasını, bu arada belgelerin ve bilgilerin incelenmesini, ayrıca açılan davaların benzer ve aynı olduğunu, neden ayrı ayrı açıldığını ve birleştirilip açılmadığını, fakir halkın sahibinin olmadığını, herkesin güçlüden yana hareket ettiğini” dile getirdiler..

MAĞDUR KÖYLÜLER CEZA HUKUKU UZMANI İLE GÖRÜŞTÜLER

Yaşadıkları mağduriyetleri bir bir anlatan ve ellerinden bir aile ve şebeke tarafından alınmak istenen toprakları ve evleri için yasal işlemler başlatacaklarını, bunun için Mersin de ceza hukukunda marka bir isimle görüştüklerini, karşı atağa geçip, kendilerine yaşatılan bu zulüm ile bu işlerin bu noktaya gelmesinde kastı kabahatı olanlar için toplu olarak suç duyurusunda bulunacaklarını, hak arayacaklarını aktardılar.

MAĞDUR KÖYLÜLERİN GÖRÜNTÜLERİ (Aşağıda)

haberanaliz.net/ ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dr. Ali Tamam: GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINI KUTLARIZÖnceki Haber

Dr. Ali Tamam: GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINI...

MAHKÛMLAR VE AİLELERİ: ÖĞRENCİ AFFI, ASKERLİK YAPMAYANA AF, KADER MAHKUMUNE NEDEN YOK!!!Sonraki Haber

MAHKÛMLAR VE AİLELERİ: ÖĞRENCİ AFFI, ASK...

Başka haber bulunmuyor!