Millet ittifakının yuvarlak masa toplantısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Millet ittifakının yuvarlak masa toplantısı
6’lı masanın AKTÖRLERİ bu kez yüzde 0.5’lik oy oranı olan Demokrat Partide toplandılar. Toplantı saatler sürdü. Değişen bir şey olmadı. Aynı tas aynı hamam açıklamalar gündeme damgasını vurdu.

POLİTİK ANALİZ

Üçüncü toplantı sonrasın dada, CHP ve İYİ parti dışında oyları bile mini mini olan altı muhalefet partisinden ‘cumhurbaşkanı adayı’ açıklaması yapıldı.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ( oy oranı çok düşük), Demokrat Parti ( oy oranı çok çok düşük) , Gelecek Partisi (hiç seçime girmemiş, daha henüz oy oranı belli olmayan uyduruk anketler ile oy oranı belirlenen parti) ve DEVA Partisi (hiç seçime girmemiş, daha henüz oy oranı belli olmayan uyduruk anketler ile oy oranı belirlenen bir başka parti) liderleri 6’lı ittifak masası için bir araya geldi..

Toplantı sonrası yapılan yazılı ortak açıklamada “Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda liderler olarak birçok kez vurguladığımız gibi uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

6’lı masa diye ve çözüm diye milletin önüne konulan bu oluşumun aslında çözüm olmadığını tüm ülke insanı biliyor. Ama bunu çözüm diye yutturmaya kalkanların amaçları başka.

Birbirine benzemeyen 6 parti, yuvarlak masa toplantısı yapıyor. Başta o masanın şekli yanlış. O masanın köşeleri olmalı. Ya kare, ya Dikdörtgen olmalı.

İkincisi, ortak metin, aşağıda yayınlıyorum.

Bu metine dikkat edin. Bilgisayarda yazılmış. Altında ise 6 parti başkanı imza atmış. Dikkatinizi çeken bir şey yok mu? Bu bilgisayarda orada hazırlandı ise, parti başkanlarının adı oraya açılır ve imza da üzerine atılırdı. Öyle değil. Her parti başkanı önüne geldiğinde imzasını boş bulduğu yere atmış. Önceki bildirilerin metinleri de böyle idi. Bunun anlamı ne? Bu bildirinin şekli bizlere şöyle bir imaj veriyor. Dışarıda önceden hazırlanmış, parti başkanları altına imza atmışlar. O zaman aklımıza şu soru geliyor, kim hazırladı?  Kendileri hazırladılarsa, isimlerini neden açmıyorlar? Bu isim açmada sorun yaşanıyorsa,( benimki önce yazılacak gibi) alfabetik sıraya göre yâda aldıkları oy oranına göre isimleri alt alta yâda yan yana açabilirlerdi. Niye isimler açılmıyor ve herkes boş bulduğu alana ismini yazmadan imzasını atıyor? Millet merak ediyor?

Bir başka husus, 6’lı masanın CHP ve İYİ partisi zaten kankiler. CHP olmasa İYİ parti yoktu. Onların desteği ile bu halle geldiler.

Peki, oy oranı en son seçimde 0,5 olan Demokrat partinin başkanı kendi partisinden bile aday olamayıp İY parti listesinden aday oldu. Sadet partisi oy oranı belli. DEVA ve GELECEK partileri Ak partiden kopup ortaya çıkan partiler ve şu ana kadar seçim yaşamamışlar oy oranları belli bile değil. Uydurma anketlerle şişiriliyorlar.

En önemlisi de bu partilerin dışında kalan Sol ve Sağdaki ciddi duruş sergileyen partilerin varlığı.

CHP, Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül, DSP gibi patileri bile yanına alamıyor.

DP-DEVA-GELECEK- SAADET ise, dışarıda duran DYP- ANAP- Yeniden REFAH gibi çok sayıda partiyi yanına alamıyor.

Bunların kurduğu ittifakın adı MİLLET İTTİFAKI oluyor...

Bu ittifak işi tutmadı, tutmaz da.

Merkez sağda siyaset yapan çok sayıda isim, DEVA ve GELECEK partisinin orada olmasından rahatsız.

Solda siyaset yapan çok sayıda isim ise, CHP dışında orada olanlardan rahatsız. Ayrıca CHP’nin bu masaya diğer sol partileri çağırmamasına da büyük tepkili.

Dolayısıyla bu 6’lı toplantılar millete bir heyecan vermiyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKDENİZİN SU GİBİ KANA KANA İÇİLEN İHALELERİ...Önceki Haber

AKDENİZİN SU GİBİ KANA KANA İÇİLEN İHALE...

Üniversitede kadro skandalı! 38 kadronun 33’üne birer kişi başvurduSonraki Haber

Üniversitede kadro skandalı! 38 kadronun...

Başka haber bulunmuyor!