Mine Tozlu Sineren: Birbirine düştükleri için her şey ortaya çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mine Tozlu Sineren: Birbirine düştükleri için her şey ortaya çıktı
Sedat Peker'in rüşvet istendiğini iddia ettiği iş insanı Mine Tozlu Sineren, "Ali Fuat Bey, Zehra Hanım ve Ünsal Ban birbirine düştükleri için her şey ortaya çıktı" dedi.

Sedat Peker'in, rüşvet istendiğini iddia ettiği iş insanı Mine Tozlu Sineren yeni açıklamalarda bulundu.

Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren, TELE1 TV canlı yayınında Enver Aysever’in konuğu oldu. Sineren, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban'ın "birbirine düştükleri için" söz konusu iddiaların açığa çıktığını belirtti. Sineren, "O zaman o dönemde Zehra Hanım kocasının yanındaydı. O dönemde Zehra Hanım kocasının yanında olmayıp abisinin yanında olsaydı şu anda Ali Fuat Taşkesenlioğlu hâlâ SPK Başkanı'ydı" dedi.

'DEVLETİN BAŞINDAKİ BÜTÜN KURUMLARA GÖNDERDİM'

Sineren, şunları söyledi:

"Ben bu bilgileri devletin başındaki bütün kurumlara gönderdim, anlatmaya çalışın. Lütfen çözüm bulun rüşvetsiz iş ilerlemiyor dedim. Bakın Ekonomi Daire Başkanlığı’na gittim. Daire Başkanı Bora Bey benimle dalga geçti. Bora Bey benden rüşvet istedi demiyorum.

Burada özne diye bir şey yok, özneler var. Burada ikiye ayrılmışlar. Birincisi, izin kısmıyla ilgili olan kısım. İkincisi bu taraftaki listelerin satışıyla ilgili olan kişiler. Benim kurumlarla ilgili bir derdim yok. Zehra Hanım'ın bu işlerle ilgili bir danışmanlık şirketi var. Halka arzları bu anlamdaki patronlarla ilgili işleri kim yapıyor? Onlar yürütüyor. Bunu bütün Türkiye biliyor.

'İNKÂR EDERSE İSPATLARIM'
Benden istedikleri rüşveti vermedim. Ali Fuat Bey, Zehra Hanım ve Ünsal Ban birbirlerine düştükleri için her şey ortaya çıktı. Ali Fuat Bey’le yüz yüze görüştüğümde -inkâr ederse bunları ispatlarım- bana ‘sizin bahsettiğiniz kişilerle, kız kardeşimle bir buçuk yıldır görüşmüyorum' dedi. Süre içerisinde bunlar bu konular yüzünden araları kötü olmuştu. O zaman o dönemde Zehra Hanım kocasının yanındaydı. O dönemde Zehra Hanım kocasının yanında olmayıp abisinin yanında olsaydı şu anda Ali Fuat Taşkesenlioğlu hâlâ SPK Başkanı'ydı. Türkiye’de ne yazık ki dediğim gibi amaç oy alabilmek, iktidar olabilmek olduğu için buradaki milletvekili olan kişilerin fonksiyonlarının ne şekilde değerlendirildiğini çok iyi biliyoruz.”

GAZETE DUVAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adalet Bakanı Bozdağ'ın Twitter'dan engelleme kararı yargıya taşınıyorÖnceki Haber

Adalet Bakanı Bozdağ'ın Twitter'dan enge...

Beştaş'tan Sedat Peker açıklaması: HDP adına suç duyurusunda bulunuyorumSonraki Haber

Beştaş'tan Sedat Peker açıklaması: HDP a...

Başka haber bulunmuyor!