MUSTAFA GÖKTAŞ, DAĞLICA SALDIRISI SONRASI: ACIMIZ BÜYÜK İÇİMİZ KAN AĞLIYOR, DURMALI BU VAHŞET!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ, DAĞLICA SALDIRISI SONRASI: ACIMIZ BÜYÜK İÇİMİZ KAN AĞLIYOR, DURMALI BU VAHŞET!
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada çok sayıda şehit ve yaralı olduğunun haberlerinin yayınlanması ile duygularını paylaştı.
ACIMIZ BÜYÜK İÇİMİZ KAN AĞLIYOR, DURMALI BU VAHŞET!
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Son günlerde anlam veremediğimiz bir şekilde artan terör olaylarının önünü ve arkasını kestirmek çok zor oldu. Bir duyarlı vatandaş, sorumlu yurttaş olarak ÇETKODER çatısında bulunan tüm gönüllülerimiz ile düşünüyoruz, bu işe anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Bu ülkenin her karış toprağı, kanla sulanarak alınmış, atalarımız ceddimizin kanları ile yoğrulmuş, Doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi ile üstünde yaşan herkesin ortak paydasıdır. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmaksızın herkesin aklıselimde buluşması, sağduyulu olması ve aklı ile yüreğinin harcını birbirine katarak hareket etmesi lazım. Bu vahşetin durması lazımdır. Her zaman ÇETKODER olarak BARIŞ- SEVGİ- SAYGI dedik, demeye de devam edeceğiz. Barış, sevgi, saygı hepimize lazım ve şu an her zamankinden daha fazla lazım. Lütfen sağlıklı düşünelim. Neyin peşindeyiz? Bu aziz vatan, bu güzel ülke bizim neyimize yetmiyor? Birbirimizden ne farkımız var. Kız almış, kız vermişiz. Akraba olmuşuz. Her şey bir kenara, ölenlerin hepsi insan evladı… Artık bu iş sonlanmalı. Devlete, millete karşı gelinmez. Bu devlet ve millet bu kadar incitilmez. Silahlar susmalı. Koşulsuz, şartsız susmalı. Kürt kardeşlerimiz de bu işe artık dur demeli. Düne kadar tabu olan, konuşulamayan, konuşulunca başı derde girilen işlerin çoğu ortadan kalktı. Devletimizin her yerinde, her makamında KÜRT kardeşlerimiz mevcut. Parlamento da sadece bir partide 80 vekil ile temsil ediliyorlar. TBMM çatısında bulunan diğer partilerde de Kürt kökenli kardeşlerimiz mevcut. Neredeyse TBMM’nin yarısına yakınlar. Bir ayırım, bir ötekileştirme dünden bu yana olmadı. Bu neyin kavgası, bu nasıl bir zulümdür. Artık sonlanmalıdır. Bu acı çok büyük bir acı. Başta şehitlerimizin ailelerine daha sonra milletimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Böylesine acı dolu günlerde en azından ölümüze, acımıza saygı duyulmalı, TV ekranlarında müzikli eğlenceli, aşırı tatavalı, abuk sabukluklara ara verilmeli” dedi.

TEMİZ, DÜRÜST SİYASET İÇİN AÇIK VE ŞEFFAF OLUNÖnceki Haber

TEMİZ, DÜRÜST SİYASET İÇİN AÇIK VE ŞEFFA...

MUSTAFA GÖKTAŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Afişli ve broşürlü bir Ağaç dikim seferberliği başlattıSonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!