MUSTAFA GÖKTAŞ: Genel seçimler ile ilgili yapılacak çalışmalar için adaylar ve partilileri uyardı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ: Genel seçimler ile ilgili yapılacak çalışmalar için adaylar ve partilileri uyardı
Kısa adı ÇETKODER olan Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Genel seçimler ile ilgili yapılacak çalışmalar için adayları ve partileri uyardı.
İLKEL USULLERDEN VAZGEÇSİNLER
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş “Ülkemizde önümüzdeki günler bir genel seçim var. Her zaman olduğu gibi ilgisiz ve alakasız bir şekilde seçim propagandası yapanlar, çevreye, doğaya zarar verdiği gibi görüntü kirliliğine ve gürültü kirliliğine de sebebiyet veriyorlar. Artık günümüzde teknoloji üst düzeye çıktı. Yapılacak çalışmalar daha medeni ve uygarca olması gerekirken, halen ilkel usuller ile yaşadığımız kentleri acımasızca kirletenler var” dedi
 
GÖRDÜKLERİ HER BOŞ ALANA AFİŞ ASIYORLAR
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “özellikle Kamu mallarına, özel mülkiyet olan apartman duvar ve girişlerine, elektrik trafolarına, ptt trafo ve yollardaki santrallerine, yol ortasındaki çiçekliklere, kaldırımlardaki duraklara, boş dükkân ve kapalı mekânların yüzlerine, ev ve iş yeri balkonlarına, Ağaçların dallarına, Dağdaki taşa, kaya parçasına, boş alana afiş, broşür, ilan yapıştırıp asıyorlar. Zarar veriyorlar. Halbuki bunlar için ayrılmış alanlar var. Bu tür görüntüler çevreye, doğaya zarar verdiği gibi berbat bir görüntü kirliliği oluşturuyor. Bunun önlenmesi ve yapılacak çalışmaların daha uygar ve medeni bir şekilde yapılması için ilgililerin uyarılması gerekir” dedi.
 
SES CİHAZLARI İLE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YAPMASINLAR
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş , “ayrıca yapılacak seçim çalışmalarında propagandalar yapılırken sesli aletlerin kullanılması, Hoparlör ve ses araçları ile dizayn edilmiş araçların aşırı müzik, yüksek sesle yayın yapmasının engellenmesi gerekir. Bu gürültü kirliliğine yol açan vaziyetin insan sağlığını olumsuz etkilediğini, duyma sorunu yaşattığını bilmeleri gerekir. Bu doğrultuda da ayrıca tedbir alınmasını ilgililerden talep ediyoruz” dedi.
 
ARAÇ GİYDİRMELER VE PLAKA KAPATMALARA DİKKAT
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Seçim çalışmaları başlarken, adayların araç giydirdiklerini, bu arada plakalarını kapattıkları görülüyor. Araç giydirmek kurala tabi... Yasal kurallar uygulanmalı, aşırı kirlilik önlenmelidir. Ayrıca plaka kapatmak sakıncalıdır. Güvenlik açısından olduğu kadar, hacizli, icralı, aranan bir araç olabilir plakası kapatılarak kullanılabilir. Bunların da önlenmesi gerekir” dedi

ÇETKODER : SAHİL BANDI DOLGU ALANI TALAN ALANI OLMASIN SAKIN....Önceki Haber

ÇETKODER : SAHİL BANDI DOLGU ALANI TALAN...

OY KULLANMAK VATAN VE NAMUS BORCUDUR, VATANINIZA VE NAMUSUNUZA SAHİP ÇIKINSonraki Haber

OY KULLANMAK VATAN VE NAMUS BORCUDUR, VA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!