MUSTAFA GÖKTAŞ'ın Almanya Federal Meclisinde Türkiye aleyhine alınan karar tepkisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ'ın Almanya Federal Meclisinde Türkiye aleyhine alınan karar tepkisi
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Merkezi'nin Almanya Federal Meclisinde Türkiye aleyhine alınan karar için açıklamasıdır.
Almanya Federal Meclisinin "Ermeni soykırımı" iddialarını tanıyan bir tasarıya onay vermesine Kısa Adı ÇETKODER olan Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneğimizin Genel Başkanı Mustafa Göktaş’ın açıklamaları şöyledir:
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş;
 
“Almanya Federal Meclisi bu karara imza atarken hiç utanmadı mı?! Kendi geçmişine bakmayan, geçmişinde soykırımların en ağırlarının yaşandığı, insanların gaz odalarına tıkıldığı, toplama kamplarında yok edildikleri, fırınlarda canlı canlı yakıldıkları bir geçmişe sahip olan Almanya, 1915 olaylarını Türkiye açısından soykırım olarak kabul etmesi üzüntü ve endişe verici bir durumdur. Bu ülke bu kararı ile Dost olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. Bizim geçmişimizde yüzümüzü kızartacak ahlaksız, iffetsiz ve namussuz hiçbir iş yoktur. Bir tüketici kuruluşu olarak Geçmişte buna benzer kararlar alan ülkeler için tavrımız ne oldu ise, Almanya içinde aynısı olacaktır. Devletimizin, Milletimizin, Ülkemizin çıkarları her şeyin önünde gelir. En kısa sürede Alman malı olan malların listesini döküm haline getireceğiz ve ülke geneli tüm gönüllülerimize bunları kullanmama, bundan sonra satın almama çağrısı yapacağız. Ülkemizdeki tüm gönüllülerimizin sayısı 694 bindir. Yanı sıra buradan başta Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarımı olmak üzere, Dünyanın her yerindeki tüm gurbetçi kardeşlerimize sesleniyorum. Bu yıl yaz tatilinde kesinlikle Almanya’ya gitmeyin. Zorunlu değilseniz, Almanya’ya seyahat etmeyin. Kendinize yakın gördüğünüz, tanıdık bildiğiniz ve samimiyetinden endişe duymadığınız Alman dostlarınıza bu yapılan yanlış olduğunu, Türk Milletinin ve devletinin bu tutumu hak etmediğini aktarın, anlatın, kınadığınızı bildirin. Bu meseleyi kimse kayıtsız kalmasın. Demokratik tepkinizi koyun. Ama sakın ola, hakarete, kaba kuvvete başvurmayın. Hiçbir Alman vatandaşının ırzına, namusuna, canına helal getirecek hiçbir eylem ve davranışın içinde olmayalım. Yaşam hakkı en kutsal haktır. Kimsenin yaşamını tehlikeye düşürmeden tepkimizi demokratik yollardan, bilinçli birer tüketici olarak tavrımızla ortaya koyalım” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarsus Belediye Meclisi'nde yolsuzluk tartışması yaşandıÖnceki Haber

Tarsus Belediye Meclisi'nde yolsuzluk ta...

46 ilde 46 bin fidan toprakla buluşacakSonraki Haber

46 ilde 46 bin fidan toprakla buluşacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!