MUSTAFA GÖKTAŞ'ın UZUN TATİL TEPKİSİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUSTAFA GÖKTAŞ'ın UZUN TATİL TEPKİSİ
TÜKETİCİ ÖRGÜTÜ OLARAK TATİLİN 9 GÜNE ÇIKARILMASINI DOĞRU BULMUYORUZÇevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Ramazan Bayramı Tatilini 9 güne çıkarmak Hem ülkenin, hem devletin, hem de tüketicinin yararına değildir diyerek bu konuda basın açıklaması yaptı. Aşağıda açıklamanın metni bulunmaktadır:
TÜKETİCİ ÖRGÜTÜ OLARAK TATİLİN 9 GÜNE ÇIKARILMASINI DOĞRU BULMUYORUZ
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Ramazan Bayramı tatili, arefe günü olan 4 Temmuz Pazartesi öğleden sonra başlayıp, 7 Temmuz Perşembe günü sona eriyor. Cuma gününün de Bakanlar Kurulu kararıyla tatil ilan edilmesi durumunda iki hafta sonu birleştirilerek tatil 9 güne çıkartılmayı düşünülüyor. Dünde Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasının önümüzdeki günlerde yapılacak Bakanlar Kurulu kararı ile belli olacağını söylüyor. Bizim kıymetli bakanımızın iyi niyetinden şüphemiz yoktur. Ancak bir Tüketici örgütü olarak bu konuda bizlerinde söyleyecekleri vardır. Eğer kulak verirler ise, Tüm Tüketiciler adına kendilerine saygı ve sevgi sunarız” dedi.
 
HEM ÜLKEMİZİN HEM DEVLETİMİZİN, HEM TÜKETİCİMİZİN YARARINA DEĞİLDİR
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Öncelikle Bayram Tatilini 9 güne çıkarmak ülkemizin çıkarı, Devletimizin çıkarı başta olmak üzere sonrada Tüketicinin çıkarı olmak üzere doğru olmaz. Biz bu kadar fazla tatil yapacak bir ülke değiliz. Her zamankinden daha fazla çalışmak, üretmek vakti olduğu bir anda, Dünyanın gözünü bize diktiği bir ortamda, orta doğuda haritayı yeniden şekillendirmek istedikleri ve bizim ülkemizi ve devletimizi saf dışı bırakmaya çalıştıkları günlerde, tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının gözünü kırpmadan uyumadan oynanan oyunları bozmaya çalışması için çaba harcaması gerekirken, mübarek ayları bahane ederek bayram öncesi ve sonrasını bakanlar kurulu kararı çıkartıp bir günlük mesaiyi kaldırıp, iki gün öncesi iki gün sonrası Cumartesi pazarları koyarak 9 güne çıkartmak ülkemizin ve devletimizin âli menfaatlerine uygun olmadığı gibi, Tüketicinin içinde bulunduğu sıkıntılı ekonomik ortamı göz ardı ederek, ‘kredi kullan tatil yap’, ‘çok cazip tatil imkânı’, ‘Bu tatil bu fiyatlar ve fırsatlar ile kaçmaz’, ‘Gel bize seni paşa paşa eğlendirip, dinlendirelim’ gibi sloganlarla yapılacak reklam kampanyaları dolayısıyla lüzumsuz harcamaya yönlendirerek Tüketicilerimizin de lehine değildir. Turizm sektöründe belirli bir zümre yurt içi turistten üç beş kuruş fazla kazanacak diye, ülkenin çıkarı, Devletin çıkarı, Tüketicinin çıkarı göz ardı edilmemelidir” dedi.
 
DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BİZDEKİ TATİL BOLLUĞU YOKTUR, BUNA ARTIK DÜZENLEME GEREKİR
 
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Dünyanın hiçbir yerinde bizde olduğu kadar çok tatil günü yoktur. Devlet memuru ve işçisi zaten Cumartesi Pazar tatil yapar. İlave olarak bazı resmi bayramlar ve resmi özel günlerde tatil yapar. Dini bayramlarda zaten hepimize tatil. Gelin geçirdiğimiz bir yıl içindeki tatil günlerini toplayın. 2015 yılına bakın. 2016 yılında olacaklara bakın. Yılın neredeyse yarısını ülke insanı olarak tatil ile geçirme durumundayız. Oysa çalışmak daha fazla üretmek ve ekonomiye katkıda bulunmak zorundayız. Ama yıllardır uygulanan sistem ile üretmek yerine sürekli tüketmeyi tercih ediyoruz ve neyi nasıl tükettiğimizi de düşünmüyoruz. Bu duruma dur demek lazımdır. Bırakın bayram tatilini 9 güne çıkarmayı, Dini bayramlar hariç, mevcut tatil günlerini de azaltmak lazımdır” dedi.

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜKETİCİLER EN ÇOK HANGİ KONUDAN ŞİKAYETÇİÖnceki Haber

TÜKETİCİLER EN ÇOK HANGİ KONUDAN ŞİKAYET...

MUSTAFA GÖKTAŞ: İstanbul Vezneciler'de, meydana gelen bombalı saldırıyı kınıyoruz...Sonraki Haber

MUSTAFA GÖKTAŞ: İstanbul Vezneciler'de,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!