Pazara git, dezenfekte ol (!) ŞAŞTIM...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pazara git, dezenfekte ol (!) ŞAŞTIM...
Mezitli’de Korona virüsün yayılmasının önüne geçmek adına gece gündüz çalışan Mezitli Belediyesi şimdi de Pazar yerlerinin bulunduğu bölgeye dezenfektan tüneli yerleştirdi. Alışveriş için pazara gelen vatandaşlar, olası virüs bulaşmasını önlemek için tünelden geçerek arınıyor ve evine gönül rahatlığı ile gidiyor. Bu yolla Mezitli’de virüsün yayılmasının önüne geçmeyi hedefleyen Mezitli Belediyesi önümüzdeki süreçte uygulamayı yaygınlaştıracak. Dezenfekten tünelinin en önemli özelliği ise tüm bölümlerinin Mezitli Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde üretilmiş olması.

HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN KENDİMİZ ÜRETTİK

İlk etapta semt pazarlarında ve Kadın Üretici Pazarlarında kurulan dezenfektan tüneli, hafta arası da kentin yoğun olduğu bölgelere yerleştirilecek.

Mezitlililer kadar belediye çalışanlarının da sağlığı ve güvenliğine büyük önem veren Mezitli Belediyesi, çalışanlar için de dezenfektan tüneli kurdu. İlk etapta 7 gün 24 saat faal olan Temizlik İşleri Müdürlüğünde başlatılan uygulama ile çalışanlar her sabah işe başlarken ve akşam işlerinden ayrılırken tünelden geçerek arınmış bir şekilde evlerine gidiyor.

HALKIMIZ KADAR ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Mezitli’de yaşayanların ve çalışanların sağlık ve güvenliğinin her şeyin üzerinde olduğuna vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Virüs yayılmasını artırdıkça biz de önlemlerimizi artırmaya devam ediyoruz. Uzun bir aradan sonra yoğun talep üzerine kontrollü olarak yüzde 50 kapasite ile yeniden açılışına izin verdiğimiz Kadın Üretici Pazarlarımız ve semt pazarlarımızda oluşacak yoğunluğu öngörerek dezenfekten tüneli yerleştirdik. Tamamen kendi üretimimiz olan tünelleri hafta sonu olması nedeniyle yoğun olacağını düşündüğümüz Pazar yerlerine koyduk. Hafta arası ise kent merkezlerinde yoğun olan bölgelerde aynı uygulamayı gerçekleştireceğiz. Halkımızın sağlığı ve güvenliği bizim için ne kadar önemliyse çalışanlarımızın ki de bir o kadar önemli. Bu nedenle sahada çalışan personelimizi de düşünerek dezenfekten tüneli yerleştirmeyi planlıyoruz. İlk olarak 7x24 çalışan Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde kurduk” dedi.

BİRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ

Virüsün etkisinin her geçen gün artırdığına dikkat çeken Başkan Tarhan, “Virüsle mücadeleyi kazanıncaya kadar sürdürmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın da etkisini her geçen gün artırarak tehlikeli hale gelen virüse karşı verdiğimiz mücadelemize destek vererek mümkün olduğu kadar evlerinde kalmalarını, çıkmak zorunda kalmaları durumunda sosyal mesafeye dikkat ederek temastan kaçınmalarını istiyoruz. Çünkü bu virüs belası karşısında bir an önce galip gelmek için birimiz hepimizi hepimiz birimiz için mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

HABERE AİT FOTOLAR AŞAĞIDA

BASIN BÜLTENİ

 

BU HABERE EKLEYECEK UYARILARIMIZ VAR!!!

Değerli Mezitli Belediye Başkanı,

Niyet halis, yapılan çalışma güzel. Ancak bu işi ifa edenler daha dikkatli olmak zorunda. Şöyle ki;

Üstte bize atılan tüm resimleri koydum. Ancak inceleyince, sorumluların ve görevlilerin iş olsun zihniyeti ve bu konuda ciddiyetsizliğini gördüm. Nasıl mı?

AŞAGIDAKİ İLK İKİ RESİMDE MASKE DOĞRU KULLANILMIŞ VE GÖREVLİ RESMİ KARDEŞLERİİMİZ....

AŞAĞIDAKİ RESİM SANIRIM PAZARDA BİR SATICI KARDEŞİMİZ, MASKE KULLANIMI YANLIŞ, TAKILI HALİNE BAKIN.....

AŞAĞIDAKİ İKİ RESİM İSE İBRETLİK.... ÇÜNKÜ GÖREVLİ ATEŞ ÖLÇÜYOR. SANIRIM SAĞLIKÇI. SAĞLIKÇI İNSAN KONUSU BU OLAN İNSAN BU HATAYI NASIL YAPAR? YOK DEĞİL İSE, BUDA BİR KOCA AYIP. KENDİSİ MASKESİNİ DÜZGÜN TAKMAMIŞ. YAPTIĞI İŞİN CİDDİYETİNDE DEĞİL...

DEĞERLİ BAŞKANIM BU İŞİ CİDDİ. GÖSTERMELİK ÇALIŞMA HALİNE GELİYOR, O GÜZELİM ÇALIŞMANIZ. GÖREVLİ VE İLGİLİLER DAHA DİKKATLİ OLSUNLAR. BU RDA BASIN KURUMUNUZA DA SÖYLEYİN. BU RESİMLERİ ÇEKERKEN DİKKAT EDEBİLİRLERDİ. ÇÜNKÜ ONLARIN İŞİ DE BU. HADİ ÇEKTİNİZ BUNU, GÖNDERDİĞNİZ RESİMLERDEN AYIKLAYIP GÖNDERMEK ZOR MU? YANİ ŞU. DEĞERLİ BAŞKAN HERKES SİZİN GİBİ DUYARLI ÇALIŞMADIĞI SÜRECE YAPTIĞINIZ HİZMETLER EKSİK KALIR.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜCRETSİZ TESİSÖnceki Haber

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜCRETSİZ TESİS

Şoförlere kabin ve koruyucu başlıkSonraki Haber

Şoförlere kabin ve koruyucu başlık

Başka haber bulunmuyor!