RAHMETLİ ÖZAL’I BURUK ANDIK....

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
RAHMETLİ ÖZAL’I BURUK ANDIK....
TÜRKİYE’DE EKONOMİDE ÇIĞIR AÇAN ÖZAL’IN MİRASINI YİYEN PARTİLERDEN BU GÜN HİÇ ÇIT ÇIKMADI... ÖLÜMÜNÜN 29.YIL ANMA TÖRENİNDE HİÇ UMMAYACAĞINIZ SİYASİLER ANIT MEZARDA İKEN, ONUN SİYASİ MİRASINI YİYE YİYE BİTİREMEYENLER VE ONUN MİSYONUNU SÖMÜRENLER ORADA YOKTU.

DP GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL SADECE TİVİT HESABINDAN PAYLAŞIM YAPTI

DP Genel Başkanı Uysal, bu gün anma töreni yapılan Rahmetli Özal için “Türk Siyasal hareketinde "makulun sesi" olmuş Demokrat geleneğin büyük temsilci ve liderlerinden, 8. Cumhurbaşkanımız, Anavatan Partisi Kurucu Genel Başkanı Turgut Özal 29 yıl önce bugün ahirete irtihal etti” diyerek tivit attı. Bu arada diğer attığı 3- 4 kısa tivit ile de ülke ekonomisi için yaptıklarını kısaca aktardı.

DYP- ANAP ÇİZGİSİNDEKİ SİYASİLER ORADA YOKTU

Bugün anma merasiminde mezarı başında ailesi, yakınları, protokol mensuplarının bazıları vardı. Ancak merkez sağı temsil ettiklerini söyleyen ve onun siyasi mirasını tepe tepe kullanan çok isim orada yoktu. Bildiğiniz üzere DYP ve ANAP birleştirilip, her ikisinin tüzel kişiliği son buldurulup DEMOKRAT PARTİ (DP) çatısı yapıldı. Bu arada DYP’nin sahip olduğu gayrimenkuller ve menkuller ile ANAP’ın sahip olduğu gayrimenkuller ve menkuller DEMOKRAT PARTİ çatısına geçti. Çok büyük bir mal varlığını ANAP’tan edinen DP’nin genel başkanı önderliğinde DP GİK üyelerinin, merkez yöneticilerinin, ayrıca ülke geneli örgütlü olduğu illerdeki il başkanlarının orada olmaması toplumu üzerken, bu durum çok düşündürücü bulundu.

DEMOKRAT PARTİNİN KULLANDIĞI GENEL MERKEZ ÖZAL’IN ESERİ

Şu an Gültekin Uysal’ın başında bulunduğu DP’nin kullandığı o devasa bina, Rahmetli Turgut Özal’ın eseri ve ANAP’tan geçme. Onun gibi nice mülkler DP’ye geçti. Ülke geneli 350 -700 milyon liranın üzerinde olan mülkler şu an DP’nin kullanımında.

Bu arada DP çatısında yaşananları hazmedemeyip ayrılan ve gidip DYP ve ANAP’ı yeniden kuranlar oldu. Şu an o partilerde yaşamını sürdürüyorlar. Fakat gerek siyasi mirasın sahip çıkan bu partiler gerekse şu anda malının mülkünün kullanıcısı durumunda olan DP’den bu anma törenine ciddi şekilde katılımın olmayışı büyük üzüntü yarattı.

RAHMETLİ ÖZAL’IN BUGÜNKÜ ANMA TÖRENİNİN YER ALDIĞI HABER LİNKLERİ AŞAĞIDA

https://www.trthaber.com/haber/gundem/8inci-cumhurbaskani-turgut-ozal-vefatinin-29-yilinda-aniliyor-673308.html

https://www.gazeteduvar.com.tr/imamoglu-turgut-ozali-anma-torenine-katildi-haber-1561025

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/8inci-cumhurbaskani-turgut-ozal-mezari-basinda-anildi-1926732?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/8-cumhurbaskani-turgut-ozal-kabri-basinda-anildi-42045246

https://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-turgut-ozal-paylasimi-3411368

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/8-cumhurbaskani-turgut-ozal-vefatinin-29-yilinda-anildi-7080156/

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/849429.aspx


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
6'lı masaya tepki: O binada toplanamazsınızÖnceki Haber

6'lı masaya tepki: O binada toplanamazsı...

BİRMAN BABAYI HAKKA YOLCULADIKSonraki Haber

BİRMAN BABAYI HAKKA YOLCULADIK

Başka haber bulunmuyor!