TEKİN ve BAŞARIR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEKİN ve BAŞARIR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR
GÜRSEL TEKİN PAYLAŞTI: Değerli yol arkadaşım @alimahir ile bugün İstanbul Adliyesi’ne gittik, Fatih’te yapılan usulsüz işlemle kamuyu 106,5 milyon, Başakşehir’de yapılan alımla 36 milyon dolar zarara uğratan dönemin İBB yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yolsuzluğa sıfır tolerans.

İŞTE O METİN:

Çok güzel bir söz vardır "Adalet, kutup yıldızı gibi yerinde durur ve geri kalan her şey onun etrafında döner." Diye.

Neden bu sözle başladım biliyor musunuz? Yaşadığımız her kötü şeyin sebebi 3 Y (YOLSUZLUK, YOKSULLUK, YASAKLAR). İnsanlar kutuplaşıyor, paramız değer kaybediyor, yatırım gelmiyor, gençler işsiz. Neden? Çünkü adalet yok. Hukuk olmadan BAŞARAMAYIZ!

Nasreddin Hoca bir gün tarlasında çalışırken oradan geçen bir genç kendisine şöyle seslenmiş:

“Kolay gelsin baba! Falan köye ne kadar zamanda gidebilirim?”

Hoca, hiç oralı olmamış, sanki soruyu duymamış gibi işine devam etmiş.

Genç adam aynı soruyu daha yüksek sesle bir daha sormuş. Hoca yine oralı olmayınca adam içinden “sağır mıdır nedir bu adam ?” diye düşünerek bir daha var gücüyle seslenmiş:

“Heeey hemşerim! Sana söylüyorum duymuyor musun? Şu köye ne kadar zamanda varabilirim diye soruyorum, bir cevap versene!..”

Hoca yine cevap vermeyince adam “bu adam ya sağır, ya bunak, ya da başka bir derdi var” diye düşünerek Hoca’dan ümidini kesmiş ve yürümeye

başlamış.Biraz yürüdükten sonra arkasından Hoca'nın şöyle seslendiğini işitmiş : “Oraya tam iki saatte varırsın.”

Üç kere sorduğu halde sorusuna cevap alamadığı için canı zaten sıkkın olan adam iyice sinirlenmiş ve demiş ki “Yahu sen ne biçim adamsın, madem biliyordun, şunu baştan söyleseydin ya!”

Hoca'nın cevabı pek mürşidaneolmuş :

“Evladım! Ben köyün hangi mesafede olduğunu gayet iyi biliyorum ama senin yürüyüşünü görmeden, ne kadar zamanda oraya varabileceğini nasıl söyleyebilirdim ki?”

Şimdi biz bunların nasıl yol yürüdüklerini kimlerle yol yürüdüklerini yıllar önce İstanbul un rant haritasını açıkladığımızda ifade etmiştik!

O zamanın rakamlarıyla, 100 bin dolar olan imar vurgununun adres bahsetmiştik.

AKP İktidarı ülkemizin her yerinde olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yönetimi altındayken birçok yeri yandaşlarına ederlerinden çok daha az miktara, sırf peşkeş çekmek uğruna satmış ve kamuyu milyarlarca liralık zarara uğrattığını ifade etmiştik.

Kimseye derdimizi anlatamadık ama şimdi anlıyorum ki sedatpeker söylediğinde daha kıymetli olmuş..

 AKP döneminde gerçekleşen bu kamu malı hırsızlığının ve milyarlarca liralık zararın belgelerini ise şimdiki Büyükşehir Belediyesi yönetimi açıklamıştır.

 

Açıklananlara göre AKP döneminde bir özel şirket 7 Ocak 2016 günü Başakşehir’de 49 milyon liraya 78 bin metrekarelik bir arsa almıştır.

Sadece bu alımı yaptıktan 4 gün sonra 11 Ocak’ta 49 milyon liraya satın aldığı arsayı 130 milyon liraya Kiptaş’a satmıştır.

4 günde 81 milyon lira. Yani bugünkü rakam ile 216 milyon lira, 27 milyon dolar AKP ile bağı olan o şirketin cebine gitmiştir.

Bizim yaptığımız İstanbul Rant Haritası çalışmasına göre vurgunun boyutu 100 milyar doları yani güncel kurdan 580 milyar lirayı buluyor.

Dikkatinizi çekerim. Sadece İstanbul’da yapılan vurgun eski parayla 580 katrilyon lira.

18 yıllık AKP döneminde tüm Türkiye’de imar rantı üzerinden elde edilen para bunun çok üzerinde. Bu parayla 18 milyon 800 bin yardıma muhtaç vatandaşımız yoksulluk zincirinden kurtulurdu.

 12 milyona dayanan işsiz vatandaşımız iş sahibi olurdu. AKP döneminde Türkiye imar rantı üzerinden soyuldu. Bugün yaşadığımız ekonomik sorunların, işsizlik ve yoksulluğun temel sebebi yolsuzluktur. Türkiye kaynaklarını doğru kullansa, bu ülkede işsizlik de yoksulluk da kalmazdı.

Bugün yaptığımız suç duyurusunda hem İBB Yönetimi AKP elindeyken o zaman ki görevliler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzun takipçisi olacağız ve AKP’nin gerçekleştirdiği tüm hukuksuzluklara ve yolsuzluklara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seren Serengil acilen ameliyata alındı!Önceki Haber

Seren Serengil acilen ameliyata alındı!

Mezitli Belediyesinden Sahilde Gönüllü Taş TemizliğiSonraki Haber

Mezitli Belediyesinden Sahilde Gönüllü T...

Başka haber bulunmuyor!