Yellen Çin'den Rusya'ya ihracatın artmasından endişeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yellen Çin'den Rusya'ya ihracatın artmasından endişeli
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'den Rusya'ya yapılan ihracatın artmasından endişe duyduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Washingtonda Senato Tahsisatlar, Mali Hizmetler ve Genel Hükümet Alt Komitesinde Başkanın Hazine Bakanlığı için 2025 mali yılı bütçe talebine ilişkin oturuma katılarak açıklamalarda bulundu.

Çin'den Rusya'ya yayılan ihracatın artmasından endişe duyduğunu söyleyen Yellen, hazine bono ihraçlarının tarihsel ortalamalarıyla uyumlu olduğunu dile getirdi.

Federal borçlanmada hedefin zaman içerisinde en az maliyetle borç ihraç etmek olduğunu söyleyen Yellen, piyasa katılımcılarının kısa vadeli fiyatların düşeceğini inandığını belirtti.

Maryland Senatörü Demokrat Chris Van Hollen'ın, Batı Şeria'daki Filistinlilere yönelik politikaları nedeniyle İsrail'in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'e yaptırım çağrısında bulunması üzerine Yellen, konuyu görüşme talebini olumlu yanıtladı.

Yellen, Van Hollen'ın Batı Şeria'da olanlarla ilgili endişelerini paylaştıklarını belirterek bazı önlemler aldıklarını ve gelirlerin alıkonmasından rahatsızlık duyduklarını kaydetti.

Bu konu ve genel olarak Batı Şeria'daki ekonomik koşulların kötüleşmesiyle ilgili kaygılarına ilişkin İsrail Başbakanı Netanyahu'ya bir mektup yazdığını anımsatan Yellen, "Biz de orada olup bitenlerden derin endişe, rahatsızlık duyuyoruz" dedi.

 


İYİ Parti lideri Dervişoğlu, CHP'ye geçen vekilleri ve Özgür Özel'i topa tuttuÖnceki Haber

İYİ Parti lideri Dervişoğlu, CHP'ye geçe...

Adana'da sıcaktan dolayı eski arabalara ev tipi klima takılıyorSonraki Haber

Adana'da sıcaktan dolayı eski arabalara...

Başka haber bulunmuyor!