Yeni Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yeni Anayasa'ya ihtiyaç var mı?
Yeni Anayasa tartışmaları sürerken Asal Araştırma tarafından 26 ili kapsayan bir araştırma yapıldı. Ankette vatandaşlara "Sizce yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?" sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 58,3'ü "Evet" dedi. Yüzde 41,7'lik kesim ise "Hayır" şeklinde görüş bildirdi.

"Yumuşama" veya "Normalleşme" diye adlandırılan mevcut siyasi süreçte yeni Anayasa tartışmaları devam ederken Asal Araştırma tarafından 26 ili kapsayan çarpıcı bir anket yapıldı. Ankette vatandaşlara "Yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?" sorusu yöneltildi. Çıkan sonuçlara göre büyük bir çoğunluk konuya olumlu bakarak "Evet" cevabını verdi.

CUMHRBAŞKANI ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda, "Anayasa değişikliği gerektiren hususlarda Meclis'te geniş bir uzlaşma zemini oluşturulması gerekiyor. Ülkemizin yeni bir Anayasa ihtiyacı olduğunu dile getiriyorum" şeklindeki açıklaması ile yeni bir Anayasa için tartışmanın fitilini ateşlemişti.

ÇOĞUNLUK YENİ ANAYASA İSTİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından sonra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da Meclis'te grubu bulunan partileri ziyaret ederek yeni Anayasa konusunda desteklerini istedi. Muhalefetin konuyla ilgili nasıl bir tutum sergileyeceği merak edilirken 26 ilde 2 bin kişiyi kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmada katılımcılara, "Sizce yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?" diye soruldu. Kararsızlar dağıtıldığında yüzde 58,3 "Evet" dedi. Yüzde 41,7 ise "Hayır" cevabını verdi.


MİLLETVEKİLİ BOZAN VE KOCA BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTUÖnceki Haber

MİLLETVEKİLİ BOZAN VE KOCA BASIN MENSUPL...

7 bin yabancı hastaya ücretsiz sağlık hizmeti verilecekSonraki Haber

7 bin yabancı hastaya ücretsiz sağlık hi...

Başka haber bulunmuyor!